Na zrzutka.pl harcerze zbierają na samochód

0
33

Pojawiają się zawsze tam, gdzie coś się dzieje – w chwilach radosnych, podniosłych, ale też tam, gdzie pojawia się tragedia. Niejednokrotnie udowodnili, że można na nich liczyć o każdej porze dnia i nocy. Tacy są harcerze.

Aby skutecznie nieść tę pomoc, a także móc realizować marzenia, potrzeba ok. 30 tys. zł, które chcieliby przeznaczyć na zakup używanego samochodu dostawczego dla sochaczewskiego hufca ZHP. Obecnie korzystają z blisko 30-letniego „staruszka”, który jest mocno wyeksploatowany. Podczas tegorocznej akcji letniej po raz kolejny się zepsuł, a koszt jego naprawy znacznie przewyższałby wartość pojazdu.

Warto nadmienić, że samochód najbardziej przydał się w czasie kwarantanny społecznej, kiedy to w ramach służby pełnoletni harcerze i instruktorzy pomagali osobom starszym, samotnym i wszystkim, którzy z obawy o własne zdrowie nie mogli samodzielnie zrobić zakupów, wykupić leków, czy załatwić pilnej sprawy w urzędzie. Walka z koronawirusem trwa nadal, a wprowadzone obostrzenia stawiają przed harcerzami kolejne, coraz trudniejsze, wyzwania w pełnieniu służby w tym trudnym czasie.

Pomóżmy im działać, realizować marzenia, a przede wszystkim pomagać. Link do zrzutki: samochód dla hufca

.