Nadanie herbu gminie Rybno – zaproszenie na uroczystość

0
85

Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się już 3 października w gminie Rybno. Podczas uroczystej sesji gmina Rybno stanie się oficjalnie posiadaczem herbu. 

Wójt gminy Damian Jaworski wraz z radymi zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystym nadaniu herbu gminie Rybno. Podczas wydarzenia zaplanowano między innymi mszę świętą oraz akademię w Szkole Podstawowej w Rybnie, a także występy lokalnych zespołów.

Program przedstawia się następująco:

9.00 – Uroczysta sesja Rady Gminy, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu. Podczas sesji radni przyjmą uchwałę nadającą herb gminie oraz zostaną zaprezentowane symbole oraz insygnia.

10.00 – msza święta w kościele parafialnym pw. Bartłomieja Apostoła w Rybnie. podczas której herb zostanie poświęcony.

11.00 – Uroczysta Akademia w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie.

Po sesji rady gminy zaplanowano sadzenie dębów przed urzędem, które są symbolem długowieczności, siły i przezwyciężania przeciwności.

 

Jak mówi wójt Damian Jaworski – Starania o herb trwały bardzo długo. Wiele zależało od pracy i zaangażowania. Przygotowanie herbu było poprzedzone wieloma spotkaniami i prowadzonymi rozmowami. Dużą rolę odegrała komisja heraldyczna, która nadała ton pracom nad herbem oraz opiniowała i weryfikował cały projekt. Rok 2019 będzie dla naszej małej ojczyzny przełomowy i historyczny. Gmina Rybno do tej pory jako jedyna w powiecie sochaczewskim była bez herbu. Rok 2019 to zmienia. Jesteśmy bardzo dumni z naszego herbu. Będziemy otaczać go szacunkiem, a symbol ten będzie jednoczył naszą społeczność. Jest to jedno z największych wydarzeń dla naszej gminy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dzielić z nami ten wyjątkowy moment do uczestnictwa w uroczystości.