Nadchodzące wydarzenia kulturalne Sochaczewa

0
116

9 – 30.10. „WEWNĘTRZNY OGRÓD” – WYSTAWA ANNY MERSKIEJ-MITAN

Zapraszamy serdecznie do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 na autorską wystawę Anny Merskiej-Mitan, zatytułowaną „Wewnętrzny ogród”, która prezentowana będzie w Galerii ZeDeK w dniach 9-30 października. Ekspozycja dostępna będzie dla zwiedzających w piątki w godz. 16.00 – 19.00. Wstęp wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej w impresariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury pod numerem: 46 863-07-68.

Anna Merska-Mitan mieszka w Grójcu, lubi zapach bergamotki i czarny humor. Jest instruktorką arteterapii. Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. S.Z. Kamieńskiego. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych i brała udział w ponad 70 wystawach zbiorowych m.in. w Austrii, Japonii (ART/X/TOYAMA), Korei Południowej, Meksyku, Turcji (II Istanbul Triennale) oraz licznych plenerach malarskich w Polsce i za granicą.

„… Obrazy Anny pokazują, jak niewyczerpanym źródłem bodźców malarskich jest natura z jej bogactwem zjawisk i struktur w swojej egzystencji i ciągłej zmienności. (…) Malarka oddaje barwną tkankę otaczającego świata, porzucając jego opisywanie. Wypowiada się za pomocą sugestywnych, działających na wyobraźnię form…” – Ela Malka

„ …Efekty iluzji głębi i przestrzeni są wyeksponowane, mogą one wywołać różne skojarzenia u obserwatorów zanim jeszcze zostaną oni poinformowani o rzeczywistej zawartości dzieł prezentujących wewnętrzną mapę duszy artystki…” – Mario Berdič Codella

„Anna maluje tak, jakby chciała swym wewnętrznym pięknem ozdobić tron Matki Natury. Jej obrazy smakują jak owoce granatu, pachną jak łany zboża, lasy i wulkany. Można w nich dostrzec czyste źródła oraz wyczytać z nich dziką, nieokreśloną moc żywiołów w czystej formie, wyłaniających radość życia z chaosu.” – Emil Głuch

Sama artystka tak opowiada o swoich obrazach: „Moje malarstwo to szukanie harmonii, subtelnie przenikające się przestrzenie pełne kształtów, kolorów, wibracji i iluzji akustycznych”.

Więcej informacji na temat twórczości Anny Merskiej-Mitan na stronie internetowej artystki pod adresem: www.admerska.pl

.

„BAZYLISZEK” – KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI ONLINE

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza dzieci z zerówek i uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3) do udziału w międzyklasowym konkursie plastycznym „Bazyliszek – poznajemy legendy stolicy”. Konkurs polega na przygotowaniu cyklu (od 5 do 10) ilustracji do tekstu „Bazyliszka” autorstwa Barbary Tylickiej (klasy I-III) lub do wiersza „Bazyliszek i Barbarka” T. Kubiaka (klasy „0”). Teksty znajdują się w regulaminie konkursu, który przeprowadzony zostanie metodą online. Ma na celu rozwijanie talentów plastycznych i zdolności manualnych oraz zainteresowanie dzieci literaturą polską wpisaną w kanon lektur szkolnych.

Oczekujemy prac w formacie A4 w poziomie, wykonanych dowolną techniką płaską (kredki, farby, pastele). Ilustracje powinny być wykonane samodzielnie, pod opieką nauczyciela. Cykl Ilustracji ukazujących całą historię Bazyliszka powinien być złożony wspólnie przez klasę przy wsparciu nauczyciela. Prace powinny zostać zeskanowane w formacie JPG i rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi.

Komisja wyłoni zwycięzców w każdej kategorii i przyzna następujące nagrodę główną (audiobook wyprodukowany przez SCK, złożony ze zwycięskich prac, dyplomy, nagroda książkowa) i wyróżnienia (dyplomy i nagroda książkowa). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy za udział, a opiekunowie i nauczyciele podziękowanie za koordynację pracy. Dyplomy oraz nagrody książkowe zostaną przesłane pocztą.

Premiera zwycięskiej Ilustrowanej legendy „Bazyliszek” w postaci audiobooka odbędzie się 13 listopada, o godz. 12.00 na portalach FB Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Zeskanowane prace należy przesłać na adres: konkursy.sck@gmail.com (w temacie maila należy wpisać hasło„Bazyliszek”) wraz z kartą zgłoszeniową w formacie pdf (dane autorów prac, dane teleadresowe szkoły, imię i nazwisko opiekuna, telefon opiekuna oraz adres e-mai).

Termin nadsyłania prac: do 30 października 2020 roku.


Regulamin konkursu plastycznego „Bazyliszek – poznajemy legendy stolicy”
 

.

20.10. OPEN DAY „SOCHACZEW ROZŚPIEWANY” – CASTING ONLINE

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza młodzież i dorosłych (do 24 r. ż.) do wzięcia udziału w castingu „Open day” do projektu Sochaczew Rozśpiewany 2020. Jest to projekt muzyczny pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego, mający na celu upowszechnianie polskiej muzyki wśród młodzieży i dorosłych, stworzenie uczestnikom możliwości rozwijania swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas warsztatów, wymianę doświadczeń oraz kontakt z gwiazdami polskiej estrady. W finale konkursu, w postaci widowiska muzycznego, weźmie udział maksymalnie 15 uczestników wybranych podczas castingu. Eliminacje do tegorocznej edycji projektu Sochaczew Rozśpiewany przeprowadzone zostaną metodą online.

Casting „Open Day” ma na celu wyłonienie 15 najbardziej utalentowanych osób w wieku: od 14 do 24 lat, które wezmą udział w kolejnych etapach konkursu. Warunkiem udziału w castingu jest ukończenie 14 roku życia oraz zgoda rodziców (dotyczy osób niepełnoletnich). Zadaniem uczestników castingu jest przygotowanie jednej piosenki w języku polskim, nagranie jej i udostępnienie na swoim kanale youtube. Dopuszczamy wykonania a’capella , z własnym akompaniamentem i z półplaybacku. Wybór repertuaru należy do uczestników konkursu. Linki z nagraniami należy wysłać na adres: sekretariat.chopina.sck@gmail.com  z dopiskiem w tytule OPEN DAY. Zgłoszenie musi również zawierać wypełnioną ankietę uczestnika.

Termin nadsyłania zgłoszeń do 16 października do godz.23.59.


Wyniki castingu zostaną ogłoszone 20 października 2020r. na stronie internetowej Sochaczewskiego Centrum Kultury oraz na Facebooku.


REGULAMIN OPEN DAY „SOCHACZEW ROZŚPIEWANY” 2020/2021
Pobierz

KARTA ZGŁOSZENIA – CASTING OPEN DAYPobierz

ANKIETA DLA UCZESTNIKA CASTINGUPobierz

Koordynator projektu: Monika Osiecka-Jaworska

.

23.10. PIĄTEK Z SCK ONLINE – „HAMLET NO MORE” TEATR MASKA

Zapraszamy serdecznie w piątek 23 października o godz. 18.00 na pokaz online spektaklu „Hamet no more” Teatru Maska, którego premiera odbyła się w sierpniu 2019 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego UNITY. Prezentacja rejestracji odbędzie się na fanpage’u Sochaczewskiego Centrum Kultury na Facebooku, w ramach akcji „Piątki z SCK online”.

Młodzi aktorzy sochaczewskiej grupy teatralnej, w odniesieniu do „Hamleta” Williama Szekspira, uruchomili system edukacyjny 4K, którego autorem jest Yuval Noah Harari. Według izraelskiego historyka, obecny system edukacyjny jest bezużyteczny, głos wewnętrzny młodych ludzi jest zagłuszany i manipulowany, a wszelkie autorytety można podważyć, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć jaka wiedza i jakie umiejętności będą potrzebne nam za 25 lat. To, na czym powinien skupić się każdy młody człowiek, to 4K: krytyczne myślenie, kreatywność, komunikacja i kooperacja.

W wyniku twórczego procesu opartego na tym systemie, powstał kontrowersyjny spektakl „Hamlet no more”, który:
– jest krytyczny wobec „Hamleta” Williama Szekspira;
– uruchomia kreatywność i wolność młodych performerów;
– bada marginalną komunikatywność cielesną;
– skupia się na kooperacji, wielomiesięcznej pracy zespołowej podważającej autorytety, autorytarność i badającej granice wolności.

„Hamlet no more”

Wystąpili: Oliwia Białas, Daria Dudek, Marysia Fornalska, Ula Jagielska, Kacper Kalota, Michał Klin, Daria Mazippus, Zuzia Mikołajczyk, Mateusz Nguyen, Dawid Osiński, Paula Szewczyk, Paweł Zatorski

Reżyseria: Dawid Żakowski

Dramaturgia: Dawid Żakowski, Jakub Tomaszewski

Choreografia: Ewelina Sobieraj

Kostiumy: Khava Kawa Soldaeva, Alona Zozulia (konsultacje)

Światło: Maciej Tomaszewski

Dźwięk: Mateusz Śliwiński

Współpraca techniczna: Kamil Polański

Koordynacja: Karolina Dziełak-Żakowska, Marta Dja

Realizacja video: Gamid Ibadullayev, Klaudiusz Kazimierski-Adamski, Iza Strzelecka

Montaż video: Iza Strzelecka

Produkcja: Sochaczewskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Koprodukcja: Centrum Lubelska 30/32

.

24.10. WYSTĘP KABARETU PARANIENORMALNI

Zapraszamy serdecznie w sobotę 24 października o godz. 16.00 do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, na występ Kabaretu Paranienormalni.

Jak żyć? Szukasz odpowiedzi na to odwieczne i fundamentalne pytanie? Jak zwykle niezawodni PARANIENORMALNI rozwiewają wszelkie wątpliwości – humorem! Czasami nie bywa różowo, a życie to nie bajka, ale zawsze pomoże nam poczucie humoru. Jest cudownym lekarstwem na codzienność, rutynę i inne nieszczęścia.

PARANIENORMALNI w swoim najnowszym programie żartują ze spraw codziennych, relacji międzyludzkich, kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu. A wszystko to z właściwą sobie lekkością. Z humorem trzeba żyć! – oto recepta na szczęśliwe, udane życie. Doktor Prozak wypisze ją każdemu.

Nowe skecze, nowe sytuacje, nowi bohaterowie, ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w nowej i odświeżonej odsłonie. Dwie godziny najlepszego lekarstwa – niezwykły kontakt z publicznością, lekkość i energia, której nie można się oprzeć. Tego możecie się spodziewać. Obiecujemy, że uśmiech nie będzie schodził Wam z twarzy, a uśmiech to krzywa, która prostuje wszystko.

SPRZEDAŻ BILETÓW ONLINE pod poniższym linkiem:

https://biletyna.pl/kabaret/Kabaret-Paranienormalni/Z-humorem-czeba-zyc/Sochaczew?fbclid=IwAR3bCfPQP1GkfT6rZOksRpKtsqLSi-YfBYPSX0wYVhSgcAkcBPP36oae7JY

.

30.10. STAND’UP PIOTRA SZUMOWSKIEGO – „ENZYMY I PIORUNY”

Zapraszamy serdecznie 30 października o godz. 19.00 do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 na stand’up Piotra Szumowskiego, który wystąpi ze swoim nowym programem zatytułowanym „Enzymy i pioruny”. Będzie to wieczór pełen komediowych głębokich zanurzeń w tematy z pozoru błahe, opatrzonych trzeźwym spojrzeniem komika na własne możliwości i kiepską kondycję świata.

Piotrek Szumowski – Komik Dookoła Świata, Półczłowiek, Półgłówek, komik, autor, erudyta, tancerz, nie wojownik. Ma za sobą tysiące przemierzonych kilometrów, setki napisanych puent i uśmiech wart miliona słów. Z pozoru mamy do czynienia z szerokim naiwniakiem, który potrzebuje mapy by wyjść z toalety. Tak naprawdę zawsze wychodzi oknem, by zmylić wrogów. Komik, niczym żaba z kontuzją pośladków, będzie skakał po tematach bez przystanku, ale każdy sus będzie kwitowany wybuchem śmiechu. Szykujcie się na mocne wyładowanie stand-upu, które zmienią Waszą dalszą percepcję obcowania z tą formą sceniczną. Lub nie, ale na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

+ support

BILETY: 35 zł
40 zł w dniu wydarzenia

Sprzedaż biletów online pod poniższym linkiem:

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/54860/Sochaczew/Stand-up%3A+Piotrek+Szumowski/

Uwaga! Wydarzenie dla osób pełnoletnich!

*Nagrywanie występu w formie audio i video jest zabronione
*Bilet nie daje prawa do przeszkadzania występującym.

*Organizator zastrzega sobie prawo wyproszenia przeszkadzającej osoby, bez możliwości zwrotu pieniędzy za bilety.

.

6.11. SPEKTAKL KOMEDIOWY „MIŁOSNA PUŁAPKA”

Zapraszamy serdecznie na spektakl komediowy pt. „Miłosna pułapka”, który odbędzie się 6 listopada o godz. 19.00 w sali widowiskowej Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83. To znakomita komedia romantyczna, która w zaskakujący sposób pokazuje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim odwieczną walkę między kobietą i mężczyzną. Stawką jest prawdziwa miłość.

Kim byśmy byli, gdyby nie miłość? Tak jak w życiu, podobnie między głównymi bohaterami, relacje ewoluują wywołując coraz silniejsze emocje. Czy pokonają strach przed bliskością? Czy zdadzą się na instynkt? Czy zrozumieją, czego chcą od życia i co są gotowi poświęcić, żeby dostać to, czego pragną? A Ty, co byś zrobił, gdyby dzisiaj na Twojej drodze stanęła prawdziwa miłość? Jaka by była Twoja odpowiedź?

Obsada: Magda Wójcik, Alicja Kwiatkowska, Sylwester Maciejewski, Mikołaj Krawczyk

Bilety w cenie 80 zł do nabycia online pod poniższym linkiem:

https://www.kupbilecik.pl/organizator/miejsca/54947/

.

14.11. MOONRIVERS – KONCERT ONLINE

Zapraszamy serdecznie w sobotę 14 listopada o godz. 19.00 na transmisję online z Klubu Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury, koncertu zespołu Moonrivers. Zespół zagra znane i lubiane standardy jazzowe w ciekawych aranżacjach. Usłyszymy m.in.: „And I love her” zespołu The Beatles, „The Man I love” George’a Gershwina” czy „Isn’t she lovely” Stevie Wonder’a. Trio Monnrivers to jazz w smakowitym, ekspresyjnym wydaniu. Koncert będzie transmitowany na żywo na fanpage’u Klubu Kontrast na Facebooku.

Skład zespołu:
Piotr Rola-Podczaski 
– pianista, aranżer, zawdzięczający swój muzyczny warsztat Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy. Chętnie improwizuje na fortepianie, tworząc śmiałe i niebanalne odsłony, zarówno standardów jazzowych, jak i współczesnych kompozycji. Jego muzyczne przestrzenie to: funk, jazz, pop i soul.

Jakub „Sista” Gawrych – basista z doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Na stałe działa w projektach: MoonriversBROSummana, Little Jazz Choir, Zespół Ludowy „Ożarowiacy”. Występuje w składzie rozgrywającym Funk me. Jazz Monday. w piwnicy pod Harendą oraz Aftersix – Skład Sylwii.

Mateusz „Niedźwiedź” Pachecka – perkusista związany z perkusją od 10 lat. Absolwent w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie w klasie prof. Bogdana Kulika i prof. Marcina Ścierańskiego. Koncertował m.in. z Teatrem Akademickim UW, współtworzył grupę muzyczną Mist oraz jest jednym z założycieli projektu Wieczorków Jazzowych.

.

21.11. BOOGIE BOYS – KONCERT ONLINE

Zapraszamy serdecznie w sobotę 21 listopada o godz. 19.00 na koncert online zespołu Boogie Boys, który transmitowany będzie na żywo na fanpage’u Klubu Kontrast na Facebooku.

Boogie Boys od początku istnienia, datowanego na rok 2002, odwiedzili niemal wszystkie kraje europejskie plus kilka na innych kontynentach. W swoim dorobku mają trzy studyjne albumy. Koncertowali u boku wielu gwiazd takich jak: Shakin’ Stevens, Ray Manzarek (The Doors), Eric Burdon (The Annimals), Chris Barber, Phill Guy, Studebaker John, James Harman, Rod Piazza, Big Bill Morgenfield, The Mofo Party Band, Mike Sanchez, Ana Popovic itd.

W lutym 2009 roku Boogie Boys jako jedyny zespół spoza USA, został finalistą największego bluesowego konkursu na świecie „International Blues Challenge – Memphis, USA”. Po tym sukcesie przyszły kolejne: W lipcu 2009 ukazał się ich album „HEY YOU!”, potem trasa koncertowa w Kanadzie, w tym koncerty na największych festiwalach: „Montreal Jazz Festiwal”, „Mont- Tremblant Blues Festival” oraz „Quebec City Music Festival”. W 2010 roku zespół zagrał trasę koncertową w Californii – USA, a w ankiecie „Blues Top” został wybrany „Zespołem Bluesowym Roku 2009”. Album „Hey You!” został także finalistą „Best self produced album – International Blues Challenge 2010”. Lider zespołu Bartek Szopiński, jak również pozostali członkowie grupy, zostali wielokrotnie nagrodzeni tytułami „Pianista Roku”, „Instrumentalista Roku” wg. czytelników magazynu „Twój Blues”. W roku 2011 Boogie Boys reprezentowali Polskę na 1st European Blues Challenge w Berlinie gdzie znaleźli się w gronie laureatów „TOP 3”. Zagrali także na największym skandynawskim festiwalu, słynnym „Nottoden Blues Festival”. W 2012 roku zostali po raz kolejny uhonorowani tytułem „Zespół Roku” w ankiecie „BLUES TOP 2011”.

Ich najnowszy album „Made in Cali” został w całości wyprodukowany w USA z udziałem fantastycznych gości (m.in. gitarzysta Ron Thompson współpracujący z takimi gwiazdami jak: John Lee Hooker, Etta James, Tina Turner). Producentem muzycznym albumu jest John Clifton, uznany harmonijkarz, kompozytor i wokalista. W roku 2013 album został uznany za „Płytę Roku” w ankiecie „BLUES TOP 2012”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*