Nagrody Wójta Gminy Iłów z okazji Dnia Edukacji Narodowej

0
177

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli święta wszystkich pracowników oświaty, w dniu 16 października br. w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Iłowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Nagrody Wójta Gminy Iłów za osiągnięcia w pracy zawodowej otrzymali dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Iłów:

  1. Przedszkole Samorządowe w Iłowie – dyrektor Agnieszka Banaszek.
  2. Szkoła Podstawowa w Iłowie – nauczyciel Monika Kurowska, nauczyciel Renata Jachowicz.
  3. Szkoła Podstawowa w Giżycach – dyrektor Elżbieta Kopka, p.o. dyrektora Krystyna Wilczek.
  4. Szkoła Podstawowa w Brzozowie Starym – nauczyciel Jadwiga Maria Banasiak.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali z rąk wójta gminy Iłów Jana Kraśniewskiego dyplomy z dedykacjami. Wójt Jan Kraśniewski przypomniał także największe sukcesy uczniów i nauczycieli gminnych szkół w ubiegłym roku szkolnym. Największym tegorocznym osiągnięciem wykazały się „Aktywne witaminki” pod opieką Małgorzaty Orzeszek ze Szkoły Podstawowej w Giżycach – zespół rywalizował w kategorii kl. II – III i zajął I miejsce w etapie JESIEŃ, II miejsce w etapie WIOSNA oraz II miejsce w klasyfikacji GRAND PRIX ogólnopolskiego konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ do projektu zgłosiło się ponad 1 800 zespołów z całej Polski. Kolejnym sukcesem jest II miejsce zajęte przez Szkołę Podstawową w Iłowie podczas podsumowania roku sportowego w powiecie sochaczewskim, w tym przede wszystkim podkreślono trzecie miejsce w piłce nożnej dziewcząt podczas Finału Igrzysk Mazowieckich. Wśród innych ważnych konkursów wymieniono: w Iłowie laureatów konkursu „Jan Paweł II w mojej ojczyźnie” oraz „8 Wspaniałych”, w Brzozowie finał konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, w Kapturach konkursy ekologiczne prowadzone przez LOP. Dokonano również podsumowania wyników egzaminów ósmoklasisty.

„Życzę Państwu radości z wykonanej pracy i godnego życia. Jak mówią doświadczeni pedagodzy – najlepszą reklamą szkoły jest dziecko wracające do domu, mówiące co na  zajęciach się zdarzyło i z radością wracające do szkoły. Życzę Państwu sukcesów.” – powiedział wójt gminy Iłów Jan Kraśniewski. Życzenia przybyłym pracownikom oświaty złożył również przewodniczący Rady Gminy Sławomir Tomaszewski.

Uroczystość uświetniona została częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Iłowie.

.