NAJLEPSI NAUCZYCIELE NA MAZOWSZU NAGRODZENI

0
33

Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza konkursu na „Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020”. Spośród nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami marszałka, wybrano 36 najlepszych. Dziś zwycięzcy odebrali nagrody z rąk marszałka Adama Struzika.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik praca z uczniami szczególnie uzdolnionymi, wśród których są laureaci programów stypendialnych realizowanych przez samorząd Mazowsza, zasługuje na uznanie i nagrodę. – Na Mazowszu mamy wspaniałych pedagogów, dla których praca z uczniem jest swego rodzaju misją. To ludzie z pasją i ogromną wiedzą, którzy potrafią w młodych ludziach wzbudzić chęć do nauki i poszukiwania wiedzy. Są zaangażowani, wyrozumiali, ambitni i opiekuńczy, a swojej pracy często poświęcają prywatny czas. Obserwując naszych stypendystów musze przyznać, że ich oddanie młodym ludziom przynosi znakomite rezultaty.

Do trzeciej edycji konkursu „Opiekun stypendysty 2019/2020” samorząd Mazowsza zaprosił nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych samorządu Mazowsza („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”) w ubiegłym roku szkolnym.

O tytuł najlepszego opiekuna rywalizowało 108 kandydatów z całego Mazowsza. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 36 laureatów, którzy opiekowali się stypendystami uczącymi się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ogólnokształcących (18 opiekunów), a także pracowali z młodzieżą w szkołach zawodowych (18 opiekunów). Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.

 

Lista nagrodzonych nauczycieli – Opiekunów Stypendystów.

MAZOWIECKI PROGRAM STYPENDIALNY DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH-NAJLEPSZA INWESTYCJA W CZŁOWIEKA 

Rejon ciechanowski

  1. Pani Małgorzata Chojnacka- Szkoła Podstawowa im. S. Kostki w Opinogórze
  2. Pan Mirosław Łabanowski- Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego w Mławie

Rejon ostrołęcki

  1. Pani Ewa Niewiarowska- III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce
  2. Pan Adam Rostkowski- Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej
  3. Pani Elżbieta Stańczyk- I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie
  4. Pani Izabela Żyłowska-Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej 

Rejon płocki

  1. Pani Ewa Drozdowska- III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej w Płocku
  2. Pani Izabela Kaźmierczak- Szkoła Podstawowa im. W.S. Reymonta w Gąbinie 

Rejon radomski

  1. Pani Dorota Dróżdż-Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Pionkach
  2. Pani Renata Jesionek- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Radomiu
  3. Pan Paweł Kowalski- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. J. Kilińskiego w Mogielnicy
  4. Pani Aneta Łabęcka – Pasek- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu
  5. Pani Dorota Ługowska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu
  6. Pani Katarzyna Torzewska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. W. Syrokomli w Radomiu

Rejon siedlecki

  1. Pani Izabela Piwowarczyk- Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Siedlcach 

Rejon warszawski

  1. Pan Łukasz Głaz-XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. M. Kopernika w Warszawie
  2. Pani Anna Korzeniecka- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim
  3. Pani Mariola Łoczewska- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Batorego w Warszawie

MAZOWSZE – STYPENDIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH

Rejon ciechanowski

  1. Pani Ewa Joanna Borawska – Zespół Szkół nr 1 w Płońsku
  2. Pani Małgorzata Duło – Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
  3. Pani Renata Honczar – Zespół Szkół nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku
  4. Pan Andrzej Kraszewski – Zespół Szkół nr 1 Technikum nr 1 w Płońsku
  5. Pani Dorota Sobocińska – Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
  6. Pani Anna Świerczewska – Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
  7. Pani Joanna Zimolzak – Zespół Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie

Rejon ostrołęcki

  1. Pani Monika Mulawka – Zespół Szkół Powiatowych w Łysych

Rejon płocki

  1. Pani Dorota Waszczeniuk – Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie

Rejon radomski

  1. Pan Robert Jurek – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Rejon siedlecki

  1. Pani Anna Liszewska – Zespół Szkół Nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie
  2. Pani Elżbieta Replińska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach
  3. Pani Elżbieta Rukat – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem

Rejon warszawski

  1. Pani Joanna Biskup – Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce
  2. Pan Daniel Dąber – Zespół Szkół  Licealnych i Technicznych nr 1- Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie
  3. Pani Paulina Gajda – Zespół Szkół nr 21 w Warszawie
  4. Pani Magdalena Polak – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1- Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie
  5. Pani Hanna Stachera – Technikum dla Niewidomych w Laskach

 

*podział ze względu obszary zasiągu lokalnych MCSDN

 

Marta Milewska

Rzeczniczka Prasowa

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego