Narkotyki, kusza i proch zabezpieczone u mieszkańca Sochaczewa

0
57

Sochaczewscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Łodzi zatrzymali cztery osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli narkotyki, a także kuszę i bezdymny proch strzelniczy, na które mieszkaniec Sochaczewa nie miał pozwolenia. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Sochaczewa wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi zatrzymali cztery osoby pochodzące z powiatu sochaczewskiego i żyrardowskiego, które podejrzewali o posiadanie środków odurzających.

Osobową Mazdą, którą zatrzymali kryminalni w Sochaczewie, poruszali się dwaj mieszkańcy powiatu żyrardowskiego w wieku 41 i 39 lat. W schowku auta policjanci znaleźli pistolet pieprzowo–gazowy i magazynek z zawartością 6 pocisków. U młodszego z mężczyzn w domu policjanci podczas przeszukania znaleźli marihuanę.

W tym samym czasie, mundurowi w mieszkaniu 42–letniego mieszkańca Sochaczewa i jego 32–letniej partnerki, również znaleźli marihuanę. Na działce kobiety na terenie województwa kujawsko–pomorskiego w powiecie lipnowskim podczas przeszukania pomieszczeń na posesji kryminalni znaleźli kuszę z blokowym naciągiem łęczyska wyposażoną w celownik optyczny, a także bezdymny proch strzelniczy. Mieszkaniec Sochaczewa, który był właścicielem tych przedmiotów, nie miał na nie wymaganego pozwolenia.

Zatrzymany sochaczewianin usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie zarzuty dotyczące posiadania broni cięciwowej w postaci kuszy i bezdymnego prochu strzelniczego bez wymaganego pozwolenia, a także zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik

.