Nasdaq rośnie o 2%, ponieważ rajd rynkowy trwa do początku 2023 r

Trader pracuje na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) 5 stycznia 2023 r.

Andrzej Kelly | agencji Reutera

Akcje rosły w poniedziałek drugą sesję z rzędu, ponieważ inwestorzy próbowali odzyskać część strat utraconych w 2022 r.

Nasdaq Composite odnotował największy wzrost o 2,1%, na czele z 7% wzrostem akcji Tesli. Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 217 punktów, czyli o 0,6%. S&P500 zyskał 1,2%.

Jest to następstwo udanego skróconego tygodnia dla trzech głównych indeksów, przy czym Dow i S&P 500 odnotowały najlepsze tygodnie od listopada. A Część tych zysków przyszła w piątekS&P 500 i Nasdaq wzrosły odpowiednio o 2,3% i 2,6%, a Dow Jones zyskał 700 punktów.

Piątkowe wzrosty były napędzane przez najnowsze dane gospodarcze. Zatrudnienie poza rolnictwem było nieco wyższe niż oczekiwano, ale płace rosły wolniej niż oczekiwano. To, wraz z danymi wskazującymi na spadki w sektorze usług, wzbudziło nadzieje, że podwyżki stóp banku centralnego służą schłodzeniu gospodarki.

Dane te pomogły inwestorom otrząsnąć się z pesymizmu na początku tygodnia następującego po protokole z grudniowego posiedzenia Fed, na którym urzędnicy powiedzieli, że stopy procentowe mają wzrosnąć. „Tylko chwila.”

„Nawet Fed zaczyna sygnalizować rynkom, że praca jest prawie skończona” – powiedział Jamie Cox, partner zarządzający w Harris Financial Group. „To przyczynia się do pozytywnego nastrojów na rynkach”.

Poniedziałek to piąty dzień handlu w 2023 r., przypomnienie dla inwestorów Klasyczna zasada z Wall Street Jeśli akcje będą się dobrze zachowywać w pierwszych pięciu sesjach, rynek sugeruje koniec roku. Według Stock Trader’s Almanac, S&P 500 zakończył się na plusie w 83% przypadków w ciągu pierwszych pięciu sesji – i ze średnim zyskiem na poziomie 14%.

Inwestorzy zwrócą uwagę na dane dotyczące kredytów konsumenckich, które zostaną opublikowane w dalszej części dnia. Będą również wypatrywać grudniowego raportu o indeksie cen towarów i usług konsumpcyjnych, który zostanie opublikowany w czwartek, oraz wyników dużych banków zaplanowanych na piątek.

READ  Trump spodziewa się aresztowania we wtorek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *