Naukowcy być może odkryli przyczynę zespołu nagłej śmierci niemowląt

W nowym badaniu opublikowanym w czwartek naukowcy zidentyfikowali nowe potencjalne przyczyny zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS).

The Recenzowane badanieOpublikowane w Journal of Neuropatology & Experimental NeurologyPrzyjrzał się nieprawidłowościom biologicznym u 70 dzieci, które zmarły na SIDS.

SIDS to nagła śmierć pozornie zdrowego dziecka przed jego pierwszymi urodzinami. Zgony zdarzają się, gdy dziecko śpi.

Występujący u 103 na 100 000 żywych urodzeń w Stanach Zjednoczonych, stan ten jest główną przyczyną zgonów noworodków w Stanach Zjednoczonych. Według Ministerstwa Zdrowia 45 dzieci umiera rocznie z powodu SIDS w Izraelu.

Jaką możliwą przyczynę SIDS odkryli naukowcy?

Naukowcy odkryli nieprawidłowości w receptorach serotoninowych 2A/C w ciałach dzieci. Receptor ten odpowiada za bezpieczne funkcje snu.

Dziecko (wyjaśnij). (Źródło: Ignacio Campo/Unsplash)

Naukowcy uważają, że SIDS jest wynikiem nieprawidłowej receptywności, czasów rozwojowych i kulminacji zewnętrznych czynników stresogennych.

Według naukowców dziecko jest zagrożone SIDS, gdy jego układ krążeniowo-oddechowy nie jest w pełni rozwinięty, gdy śpi w sposób powodujący nieprawidłowość biologiczną i/lub stres zewnętrzny.

„Przedstawiona praca opiera się na wcześniejszych pracach z naszego laboratorium i innych, wykazujących nieprawidłowości w układzie serotonergicznym u niektórych niemowląt z SIDS” – powiedział naukowiec Robin Haynes.

„Chociaż stwierdziliśmy nieprawidłowości w receptorze serotoninowym 2A/C w SIDS, związek między nieprawidłowościami a przyczyną śmierci pozostaje nieznany. Pozostało wiele pracy, aby określić konsekwencje nieprawidłowości w tym receptorze w kontekście dużej sieci serotoniny i receptory nieserotoninowe, które pełnią ważne funkcje w kontroli serca i oddychania podczas prowokacji.Obecnie „nie mamy możliwości zidentyfikowania dzieci z biologicznymi nieprawidłowościami w układzie serotonergicznym. Dlatego praktykowanie bezpiecznego snu pozostaje ważne”.

Jak można zapobiegać SIDS?

Wydane przez Ministerstwo Zdrowia Poradnik dla rodziców Ochrona dziecka przed SIDS.

Ministerstwo zaleca, aby niemowlęta spały na plecach. Niemowlęta należy układać na twardym materacu z atestem. Ministerstwo nalega, aby dziecko spało w pokoju rodziców do 6 miesiąca życia, choć preferowany jest rok.

Przewodnik nalega, aby w dziecięcych łóżeczkach było wszystko, łącznie z poduszkami i zabawkami. Głowa dziecka powinna być całkowicie zakryta. Jeśli używasz koca, umieść go pod materacem na wysokości pach.

Ministerstwo zaleca utrzymywanie w pomieszczeniu temperatury w zakresie 22-23 stopni.

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *