Nie przeszkadzało mu, że jest nietrzeźwy i nie ma prawa jazdy

0
60

Jechał pojazdem mając ponad 1,5 promila i bez uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z sochaczewskiej komendy odebrał zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy pojazdu marki Volvo, który miał poruszać się po Teresinie. Policjanci pojechali we wskazane miejsce i rozpoczęli poszukiwania pojazdu. Auto zostało przez nich zauważone w Szymanowie na ul. Kwiatowej.

Mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne dając kierowcy znak do zatrzymania pojazdu do kontroli. Za kierownicą siedział 39–letni mieszkaniec gminy Teresin. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Urządzenie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 39–latek nie posiada uprawnień do kierowania.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za jadę autem pomimo braku uprawnień. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik