Nie żyje ikona meksykańskiej telewizji Xavier Lopez

(CNN) Aktor, komik i producent Xavier Lopez Rodriguez, popularnie znany jako „Chapelo”, zmarł w sobotę, poinformowała jego rodzina na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Ma 88 lat.

„To był bardzo smutny poranek, kiedy Xavier López Chapelo, ojciec, brat i mąż, opuścił nas nagle z powodu problemów żołądkowych”. Czytanie wiadomości.

Uważany za „przyjaciela wszystkich dzieci”, „Chapelo” miał długą karierę w meksykańskiej telewizji, trwającą ponad siedem dekad. Zagrał w około 30 filmach i pracował w niezliczonych programach telewizyjnych.

Ze złamaną duszą, wiedząc, że wielu go kochało przez lata i odczuwało jego stratę, prosimy go, aby modlił się o jego spokój i pozwolił nam spokojnie opłakiwać smutek, który ogarnia całą naszą rodzinę” – powiedziała rodzina. .

Xavier Lopez „Chapelo” występuje podczas 199. rocznicy odzyskania przez Meksyk niepodległości w Zocalo 15 września 2009 r. w Mexico City.

Od prawie 48 lat bez przerwy Xavier Lopez nadal przyciąga widzów swoim cotygodniowym niedzielnym programem „En Familia con Chapelo”.

Jego postać, „Chapelo”, przez pokolenia stała się jednym z najbardziej lubianych aktorów w Meksyku i Ameryce Łacińskiej.

Po ogłoszeniu śmierci prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador Napisał hołd dla aktora na Twitterze.

„Uściski dla rodziny i przyjaciół Xaviera Lopeza 'Chapelo’ po jego śmierci” – napisał. „Jak mogę zapomnieć, że mój najstarszy syn obudził się wcześnie, aby go zobaczyć 40 lat temu”.

READ  Nintendo Million Sellers — maj 2023 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *