Niecodzienni goście z wizytą w żłobku

0
19

50306

Takich gości w żłobku jeszcze nie było.

Dzisiejszego ranka odbyło się spotkanie dla dzieci żłobkowych pod hasłem „Pies moim bezpiecznym przyjacielem”. Zawitali do nas wyjątkowi goście Norbi, Rasti i Luna – psy zaprzęgowe rasy Siberian Husky. Wspólne spotkanie dziecko-pies miało na celu przede wszystkim przełamanie lęku w stosunku do psów, pokazanie jak należy bezpiecznie bawić się i opiekować czworonożnym przyjacielem.

Psy posiadają aktualne książeczki zdrowia, niezbędne szczepienia i badania weterynaryjne. Mogą się również pochwalić złotymi medalami z wystaw psów rasowych. Rasti i Luna to zdobywczynie tytułów zarówno Młodzieżowy jak i Dorosły Champion Polski. Na wystawach zdobywają doskonałe oceny, medale i puchary. Psy biorą udział w zawodach psich zaprzęgów.

Właściciele starali się, aby stworzyć pozytywny kontakt z psami. Dzieci miały możliwość oswojenia się z pieskami, pogłaskania (oczywiście pod nadzorem opiekunów z pełną asekuracją i zabezpieczeniem), a także uzyskały wiele cennych informacji na temat tej rasy.

To fantastyczne spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami dzieci z pieskami. Właściciele piesków obiecali, że odwiedzą nasz żłobek również zimą:) i wówczas dzieci będą miały możliwość przejażdżki saniami  ciągniętymi przez psy, na co czekamy z niecierpliwością.

Zajęcia z psami dostarczyły dzieciom pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji z obcowania z psem. Przełamały lęki w kontaktach z otoczeniem. Były zrelaksowane i jeszcze długo bawiły się w zabawy tematyczne „z psami”. Spotkanie stało się inspiracją do próbowania swoich sił w dziedzinie plastyki, gdyż dzieci otrzymały od opiekunów kolorowanki z pieskami.

 

Zapraszamy do krótkiej relacji fotograficznej:

http://zlobek.sochaczew.pl/galleryshow/2017?title=Niecodzienni-goscie-w-zlobku&sochaczew

Miejski Żłobek Integracyjny