W niedzielę miejskie Mikołajki. Mamy program!

0
127

Animacje, teatrzyk „Mikołajowe marzenia”, szczudlarze, upominki dla najmłodszych, zapalenie miejskiej choinki, a przede wszystkim spotkanie z Mikołajem – to wszystko czekać będzie na tych, którzy przyjdą w niedzielę 10 grudnia o godz. 15.00 na plac Kościuszki. Impreza potrwa do 16:30.

Podczas wydarzenia poznamy również zwycięzców konkursu plastycznego ogłoszonego przez ratusz. Najlepsze prace trafią do wydanego przez UM kalendarza na 2018 rok. Uczestników konkursu prosimy o przybycie na plac na rozpoczęcie imprezy, a wiec o godz. 15:00.

Mikołajki Miejskie to tylko część atrakcji zbliżającego się weekendu. Godzinę po ich zakończeniu (17:30) w zrewitalizowanym parku przy ul. Fryderyka Chopina w Chodakowie uruchomiona zostanie iluminacja świetlna. Jej główny element pozostaje nadal niespodzianką, ale możemy zdradzić, że będzie miał on coś wspólnego z muzyką.

Ponadto 10 grudnia od godz. 10:00 zapraszamy w imieniu organizatorów do hotelu „Chopin” na VI Kiermasz Bożonarodzeniowy „Boże Narodzenie na Mazowszu”. Wydarzenie przygotowane zostało przez Starostwo Powiatowe, Powiatowy Zespół Edukacji oraz hotel „Chopin”. Potrwa ono do godz. 15:00, a więc bezpośrednio z kiermaszu udać można się na Miejskie Mikołajki.

Dzień wcześniej – 9 grudnia, zapraszamy do kramnic. O godz. 17.00 obejrzeć będzie można tam spektakl Barbary Wachowicz „Wigilie Polskie”. Polska pisarka, fotografik, scenarzystka, publicystka, przez Agnieszkę Osiecką określona została jako „ kto wie czy nie najwybitniejsza popularyzatorka polskości w Polsce”. Warto przyjść i przekonać się, że o naszym kraju można mówić bez kiczu czy patosu, a jednak z dumą i oddaniem.

O kolejnych wydarzeniach kulturalnych związanych z nadchodzącymi  świętami będziemy informować na bieżąco.