Niedzielne recitale online

0
39

Niedzielne Recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli to cykl koncertów plenerowych, które odbywają się w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w okresie od maja do września. Stanowią one część wieloletniej tradycji, zainicjowanej w 1954 roku przez prof. Zbigniewa Drzewieckiego, wybitnego polskiego pianistę i pedagoga.

Recitale są nadzwyczajną okazją do wysłuchania występów wybitnych polskich i zagranicznych pianistów, światowej sławy profesorów, a także laureatów Międzynarodowych Konkursów Chopinowskich.

W związku z aktualną sytuacją w kraju i na świecie, muzeum w Żelazowej Woli zaprasza do wysłuchania Niedzielnych Recitali Chopinowskich on-line! Koncerty będą transmitowane w każdą niedzielę o godzinie 15.00 na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, a także na portalu NIFC na Facebooku.

W maju usłyszymy następujących artystów: 3 maja – Krzysztof Książek, 10 maja – Paweł Wakarecy, 17 maja – Szczepan Kończal, 24 maja – Wojciech Świtała i 31 maja – Janusz Olejniczak.

Z kolei w czerwcu przy fortepianie zasiądą: 7 czerwca – Magdalena Lisak, 14 czerwca – Aleksandra Świgut, 21 czerwca – Michał Szymanowski, 28 czerwca – Szymon Nehring.