#NiejednymŚladem. Kuba Marcinowicz na tropie atrakcji na Mazowszu Zachodnim

0
36

Niezwykłe lofty i Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, bogata historia ruin zamku w Sochaczewie, wyjątkowe atrakcje dla dzieci w Błoniu znajdą się na trasie najbliższej wyprawy Kuby Marcinowicza w podróżniczym cyklu TVP3 Warszawa.

5. sierpnia zostaną zrealizowane zdjęcia do kolejnego odcinka programu „Niejednym Śladem”. Tym razem autor cyklu zatrzyma się w Żyrardowie, gdzie sprawdzi, jak miasto poradziło sobie z zagospodarowaniem budynków po zamkniętych fabrykach. Odwiedzi także słynne Muzeum Lniarstwa, gdzie pozna tajniki tkactwa.

W Sochaczewie autor programu wysłucha legend związanych z ruinami tamtejszego zamku. Uda się też do Błonia, gdzie w niezwykłym parku będzie mógł choć przez chwilę poczuć się jak dziecko. Po tak intensywnym planie zwiedzania potrzebny jest też odpoczynek. A najlepsze miejsce, które zapewni ciszę i spokój to stawy w miejscowości Ciemno-Gnojna w pow. żyrardowskim.

Emisja siódmego odcinka programu „Niejednym Śladem” poświęconego Mazowszu Zachodniemu została zaplanowana na 18. sierpnia na godz. 19:30.

W nowym, wakacyjnym cyklu podróżniczym TVP3 Warszawa Kuba Marcinowicz pokazuje zarówno znane, jak i nieco zapomniane zakątki Mazowsza. Każdy odcinek to propozycja wyjazdu ze stolicy w niedaleką, ale pełną wrażeń jednodniową podróż. To atrakcje zarówno na lądzie, na wodzie, jak i w powietrzu. Do tej pory Kuba Marcinowicz odwiedził m. in.: Modlin, Węgrów, Suchą, przejechał wzdłuż i wszerz Kurpie, odbył spływy kajakowe, skakał ze spadochronem, prowadził kombajn, a niebawem będzie też latał samolotem.

Emisja „Niejednym śladem” w każdy w każdy wtorek o godz. 19:30.

Wszystkie odcinku są dostępne pod linkiem: https://warszawa.tvp.pl/48865877/niejednym-sladem

.