Nieme kino z muzyką na żywo

0
51

W Sochaczewskim Centrum Kultury rusza nowy projekt skierowany w stronę miłośników filmu i muzyki – Filmowy Jam Session. Jest to cykl filmów kina niemego prezentowanych wraz z muzyką na żywo. Pokazy filmów odbywać się będą raz w miesiącu (w sobotę) w Klubie Kontrast, mieszczącym się w SCK przy ul. 15 sierpnia 83. Prowadzącym muzyczno-filmowe spotkania będzie Gamid Ibadullayev.

Filmowy Jam Session to połączenie filmów kina niemego z różnorodną muzyką współczesną graną na żywo. Zestawienie filmów z wieloma, odmiennymi gatunkami muzycznymi nawiązuje do specyfiki klubu, który „kontrast” ma już w samej nazwie. Pierwszy Filmowy Jam Session odbędzie się już 20 stycznia o godz. 18.00, oczywiście w Klubie Kontrast. W trakcie styczniowego pokazu zaprezentowany zostanie polski dramat psychologiczny z 1929 roku – „Mocny człowiek”. Film ten to doskonałe studium artysty, który przegrywa w walce z własnym sumieniem. Jest to jedna z ostatnich polskich produkcji epoki kina niemego. Dźwiękowe tło do filmu zapewnią tego wieczoru muzycy związani z Sochaczewem. Zagrają: Marek Chrzan (gitara), Ireneusz Wasilewski (gitara basowa), Łukasz Rogowiecki (klawisze) i Gamid Ibadullayev (perkusja).

Na następne miesiące planowane są pokazy filmów również ze światowego kina niemego. Będzie można obejrzeć m. in. „Człowieka z kamerą”. Nie zabraknie też filmów Charliego Chaplina. Lista muzyków, którzy wezmą udział w kolejnych Filmowych Jam Session to na razie tajemnica. Szczegółowe informacje będą na bieżąco udostępniane na stronie internetowej Sochaczewskiego Centrum Kultury i w lokalnych mediach.