Niepodległa do Hymnu! Zaproszenie

0
37

Szanowni Mieszkańcy gminy Iłów!

W 2018 roku w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wielu miejscach na świecie, w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Śpiewano go na 6 kontynentach podkreślając przywiązanie Polaków do historii niezależnie od poglądów czy miejsca zamieszkania.

W tym roku odbędzie się kolejna edycja akcji „Niepodległa do Hymnu”. Jednym z głównych punktów uroczystości w całej Polsce będzie śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

11 listopada o godzinie 1200 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Iłowie odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny i Polaków poległych na frontach I Wojny Światowej, poprzedzona wspólnym odśpiewaniem Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny! Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców gminy Iłów oraz Gości do wspólnego śpiewania. Niepodległa do Hymnu!

Spot zapraszający do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu” można obejrzeć na https://www.youtube.com/watch?v=Wli7v3p4PJI

Hymn rozpocznie również uroczyste msze św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach o godz. 1000 i w kościele pw. św. Rocha o godz. 900.