Niezłomni w oktagonach

0
35

W jubileuszowej dziesiątej edycja zawodów Pucharu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Amatorskiej Ligi MMA wzięło udział około 200 zawodników z klubów mieszanych sztuk walki z całej Polski. Kolejny złoty medal w tym roku zdobył reprezentant gospodarzy imprezy, sochaczewskiego Dragon FC, Bartłomiej Dragański.

Impreza sportowa odbyła się w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego w sobotę 27 lutego. Jak mówił pomysłodawca i główny organizator zawodów, Sławomir Cypel, to szczególnie bliskie jego sercu wydarzenie, w ramach którego zawodnicy oddają cześć tym, którzy przed laty walczyli o wolną Polskę.

Otwarciu zawodów, tradycyjnie już, towarzyszyło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez osoby zgromadzone w hali. Jak co roku, organizatorzy ALMMA wręczyli też okazałe puchary dla najlepszego zawodnika i zawodniczki amatorskiej ligi w 2020 roku. Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał 17-letni Cyprian Wieczorek z klubu Ronin Świętochłowice. Co ciekawe, tytuł ten trafił do niego po raz trzeci z rzędu. W ubiegłym roku Cyprian wygrał m.in. zawody pucharu Polski, mistrzostw Polski oraz mistrzostw Europy Amatorskiej Ligi MMA. Stoczył w sumie 20 walk, w tym tylko jedną przegrał. Najlepszą zawodniczką została z kolei Paulina Wiśniewska z klubu MMA Team Ostróda, która w 2020 roku zwyciężyła m.in. w zawodach pucharu Polski i wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Stoczyła w sumie siedem walk, z czego sześć wygrała.

Pretendentem do tytułu MVP amatorskiej ligi za rok 2021 staje się za to powoli reprezentant Dragon Fight Club Sochaczew – Bartłomiej Dragański. Zawodnik gospodarzy w sobotnich zawodach wywalczył złoty medal w kategorii Ograniczonej Formuły Senior do 84 kg. To drugi raz w tym roku, gdy Bartek stanął na najwyższym stopniu podium. 14 lutego zwyciężył w zawodach, które odbyły się w Puławach.

Następna odsłona Amatorskiej Ligi MMA w naszym mieście już 27 marca. Tego dnia w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego odbędą się zawody Pucharu Polski 2021.