Niezwykli goście z wizytą u dzielnicowych

0
44

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie gościliśmy uczniów klasy I B Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie. Była to idealna okazja do zapoznania z zawodem policjanta i jego zadaniami, a także do rozmowy o bezpieczeństwie.

Trzynasty wcale nie musi być pechowy, więc 13 września naszą komendę odwiedziło 13 uczniów klasy I B Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie. Podczas spotkania dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy policjantów różnych wydziałów. Zobaczyły jak wygląda policyjny radiowóz i przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze.

Spotkanie poprowadzili sierż. sztab. Marcin Więcławski – dzielnicowy osiedla Centrum Północ oraz dzielnicowa Chodakowa – st. sierż. Justyna Kostecka. Policjanci przypomnieli numery do poszczególnych służb, pokazali jak bronić się w przypadku ataku agresywnego psa i prawidłowo przyjąć pozycję żółwia. Przestrzegali również przed kontaktami z osobami obcymi i jak zachować się w przypadku niebezpiecznych zachowań ze strony tych osób.

Do 15 września na terenie powiatu sochaczewskiego trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, więc spotkanie było idealną okazją do przypomnienia najważniejszych zasad ruchu drogowego. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę na poruszanie się właściwą stroną drogi, sygnalizację świetlną oraz zachowania w rejonie przejścia dla pieszych.

Na koniec spotkania każdy z uczniów dostał od funkcjonariuszy mały upominek. Mamy nadzieję, że obecni uczniowie podstawówki, za kilkanaście lat zasilą szeregi Policji.