Nowa organizacja dołączyła do POPPS

0
47

kronikarz

Niezmiernie miło nam poinformować, że dołączyła do nas nowa organizacja. Jest nią Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha”, które powstało 8 października 2016 roku.  

Konfraternia nawiązuje swoimi tradycjami do „Bractwa św. Rocha”, które zostało założone przez parafian z Brochowa w drugiej połowie XIX wieku. Po 135 latach grupa mieszkańców gminy Brochów postanowiła wznowić działalność bractwa i wrócić do działalności zapoczątkowanej przez ich przodków.

Głównymi założeniami działalności stowarzyszenia są: czynne uczestnictwo w życiu parafii św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie, zacieśnianie więzi społecznych w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowe, organizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży w okresie wakacyjnym lub innym wolnym od nauki, działalność charytatywna, czy działalność na rzecz propagowania wiedzy historycznej oraz ochrona lokalnego dziedzictwa kulturowego.

To już siedemnasta organizacja członkowska, która może korzystać ze wsparcia w swojej codziennej działalności, szkoleń, obsługi księgowej i prawnej oferowanej przez POPPS. Zrzeszamy się po to by lepiej realizować nasze statutowe działania, integrować trzeci sektor i by nasz głos był lepiej słyszany.

Zapraszamy kolejne stowarzyszenia i fundacje do współpracy.

foto: Konfraternia św. Rocha