Nowa sekcja kolarska LKS Mazowsze Teresin z pierwszymi sukcesami

0
15

Mimo, że sekcję reaktywowano zaledwie przed miesiącem, już może poszczycić się pierwszymi sukcesami.

Zawodnik naszego klubu Dominik Jakubowski (U23) wyśmienicie zaprezentował się 12-13 września podczas Milko Mazury MTB w Lidzbarku. Do samego końca nie było wiadomo, który z zawodników zwycięży na dystansie PRO. Zacięta rywalizacja między Dominikiem Jakubowskim (LKS Mazowsze Teresin) oraz Jarosławem Wołosiukiem (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) rozgrzewała licznie zgromadzoną publiczność przez całą finiszową prostą. Ostatecznie pierwsze miejsce z czasem 3:25:02 zajął Dominik Jakubowski. Jarosław Wołosiuk, drugi na mecie, miał zaledwie sekundę straty do lidera. Jego czas to 3:25:03. Trzecie miejsce zajął Przemysław Baranowski (Bialoblocki ProCoaching) z czasem 03:26:27.

– To był naprawdę długi wyścig. Ostatni maraton podobnie czasowo jechałem dwa miesiące temu – mówi Dominik Jakubowski. – Nie wiedziałem, jak zachowa się mój organizm na tak długim dystansie, ale jak widać dobrze. Od startu poszło mocne tempo i razem z Jarosławem Wołosiukiem odjechaliśmy trzymając ciągle bezpieczną przewagę. Trasa niby interwałowa, ale przelotowe szutrówki były bardzo męczące – dodaje zwycięzca dystansu PRO.

Na kolejny sukces tego młodego i utalentowanego zawodnika nie trzeba było długo czekać. Podczas Mistrzostw Polski MTB GDYNIA MARATON, które odbyły się 20 września, zawodnik LKS Mazowsze Teresin zajął znakomite 5. miejsce w wyścigu U23 na interwałowej, ciężkiej kondycyjnie i selektywnej trasie o długości 90 km.

– Miejsce to cieszy szczególnie, ponieważ na starcie pojawiła się krajowa czołówka kolarzy MTB – informuje trener sekcji Bogdan Wadecki.

Będziemy śledzić poczynania nowej grupy kolarskiej, której członkowie chcą wskrzesić tradycję i sukcesami zaznaczyć swoją obecność na mapie sportu nie tylko lokalnego. Miejmy nadzieję, że kolarski team z Teresina dochowa się w tej dyscyplinie wychowanków na miarę Mai Włoszczowskiej czy Anny Szafraniec. Przypomnijmy, że MTB, czyli jazda po wzgórzach, jest bardzo młodą dyscypliną sportu. Na świecie pojawiła się około 30 lat temu, a w Polsce funkcjonuje od kilkunastu lat i coraz bardziej zyskuje na popularności, choćby ze względu na powszechniejszą dostępność sprzętu niż w kolarstwie szosowym.

Foto: Mateusz Klimek, mtb-xc.pl

.