W Nowej Suchej ruszyła długo wyczekiwana inwestycja

0
42

remont_nowa_sucha-wikcinek

Od ubiegłego wtorku na drodze powiatowej Nowa Sucha – Wikcinek pojawił się ciężki sprzęt drogowy. Firma PRIMA, która wygrała przetarg na przebudowę tej drogi rozpoczęła prace od frezowania istniejącej nawierzchni. Maszyny utrudniają przejazd, ale wśród mieszkańców widać radość, że w końcu odcinek drogi, po którym prawie nie dawało się już jeździć będzie odnowiony.

Jest to dla naszej gminy bardzo ważne połączenie z węzłem autostrady A2 „Wiskitki”. Cały odcinek od drogi wojewódzkiej 705 do granic gminy wynosi 7 km. W tym roku zostanie wykonany w połowie. Mam nadzieję na dokończenie inwestycji w przyszłym roku. W ramach przebudowy zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa o szerokości 6 m (dotychczas było 5), pobocza, wyprofilowane i oczyszczone rowy odwadniające. Wartość robót przewidzianych do wykonania w tym roku to kwota 1.720.000 zł. Z tego 50% – dofinansowanie z Programu Przebudowy Dróg Powiatowych i Gminnych, 24% z budżetu Powiatu oraz 26% z budżetu Gminy.

Bardzo proszę o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności, a jeśli to możliwe o wybieranie alternatywnych dróg podczas przebudowy, ponieważ prace będą wykonywane bez całkowitego zamykania ruchu.

Maciej Mońka

wójt