Nowy dom znajdą w Płocku

0
40

W związku z zbliżającym się ostatecznym terminem zamknięcia schroniska Azorek, o przyczynach którego już wielokrotnie pisaliśmy, ratusz ogłosił przetarg na zapewnienie żyjącym w nim zwierzętom pełnej, dożywotniej opieki.

Urząd Miejski opracował długą listę wymagań. Nowe schronisko będzie musiało zapewnić psom i kotom całodobową opiekę (w tym weterynaryjną), całodobowy dostęp do świeżej wody, prowadzić szczegółową ewidencję zwierząt, zadbać o ich właściwe wyżywienie, w boksach będą mogły przebywać nie więcej niż dwa psy. Schronisko ma też troszczyć się o odpowiednią socjalizację zwierząt i aktywnie poszukiwać rodzin gotowych przyjąć je pod swój dach. Co najmniej raz na dwa tygodnie urząd ma otrzymywać informację o stanie zdrowia zwierząt, adopcjach, postępach w leczeniu. W nowej lokalizacji swój dom znajdzie 26 psów i 7 kotów nadal mieszkających w Kożuszkach Parceli, chyba że w najbliższych dniach trafią do adopcji.

Do przetargu przystąpiły dwa podmioty prowadzące schroniska – Tomvet Psiakowo z Łowicza (3800 zł za jedno zwierzę) oraz SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna (3500 zł). Postępowanie wygrał płocki SUEZ.