Kiedy nowy most na Bzurze?

0
121

W środę 22 stycznia, o godz. 11.00, w patio kramnic miejskich przy ul. 1 Maja rozpocznie się otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie poświęcone planom budowy nowego mostu na Bzurze. Wezmą w nim udział m.in. radni trzech rad – powiatu, miasta i gminy Sochaczew oraz media.

W jego trakcie przedstawiciele firmy Promost Consulting z Rzeszowa przedstawią informację o postępie prac nad dokumentacją oraz założenia koncepcyjne dotyczące ewentualnej lokalizacji projektowanej przeprawy.

Zgodnie z umową zawartą w sierpniu 2019 roku przez Powiatowy Zarząd Dróg i Promost Consulting, do końca 2021 roku ma powstać koncepcja, a na jej podstawie pełna dokumentacja mostu.

Przypomnijmy, że o budowę nowej przeprawy, która ma połączyć wschodnią i zachodnią część miasta, odciążyć most w śladzie ulic Płockiej i Warszawskiej, zapewnić lepszy dojazd do terenów budowlanych w gminie Sochaczew, wspólnie zabiegają władze powiatu, miasta Sochaczew i gminy Sochaczew. Liderem projektu jest reprezentant administracji rządowej na naszym terenie czyli starosta sochaczewski. Samorządy zawarły w tej sprawie stosowne porozumienie, wspólnie finansują dokumentację, mają zapewnić środki na budowę. O rządowe wsparcie dla projektu zabiega także Maciej Małecki, poseł ziemi sochaczewskiej, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

 

Starosta Sochaczewski             Burmistrz Miasta                Wójt gminy Sochaczew

   Jolanta Gonta                         Piotr Osiecki                        Mirosław Orliński

 

 

Daniel Wachowski
Biuro Prasowe UM w Sochaczewie