Nowy rok. Nowe wyzwania w Sztuce

0
19

Nowy rok, nowe kontakty i zaproszenia do współpracy dla Przemko Stachowskiego – artysty malarza mieszkającego w Sochaczewie.

Pragniemy z dumą poinformować, że obraz autorstwa Przemko Stachowskiego pt. „Linea” znalazł się wśród dwudziestu wybranych prac do finału konkursu I Premioarteborgo w Rzymie.

Praca zostanie umieszczona w katalogu i weźmie udział w wystawie, która odbędzie się w Muzeum Crocetti w Rzymie od 20 lutego do 4 marca 2021 roku.

Jeśli rząd włoski wprowadzi ograniczenia z powodu pandemii, wystawa zostanie przełożona na inny termin.

Lista Finalistów I Premio Arteborgo

Tymczasem okazuje się, że również do współpracy zaprosiła artystę austriacka  PAKS  Gallery mieszcząca się w czterech miejscach: Wiedniu, Monachium, na zamku Hubertendorf i w Pałacu Werndl. To początek dłuższej współpracy.

Czy to znaczy, że już nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu?

Artysta  jest powściągliwy: nie potwierdza ale i nie przeczy popularnemu przysłowiu.

Wszakże już w maju będzie na wystawie w Barcelonie… i nie tylko tam, o czym będziemy jeszcze informować. Właściwie to wszędzie tam, gdzie jego prace budzą zainteresowanie i oby było ono coraz szersze.

Chciałoby się, żeby właśnie w tego typu zdarzeniach  świat rozpoznawał wizerunek Polski  we wspólnocie Europy i całego Świata a nie tylko przez kontrowersyjną politykę separacji.

Sztuka ponad granicami to sztuka wolnych ludzi z poczuciem tożsamości.

Nowy rok. Nowe wyzwania (nie tylko) w Sztuce.

A.Z.

.