Nowy sezon Małej Akademii Chopinowskiej, Klubu Przyrodnika i Najmłodszych Melomanów

0
31

Już 8 marca rozpocznie się nowy sezon Małej Akademii Chopinowskiej i Klubu Przyrodnika oraz Najmłodszych Melomanów. To cykl ośmiu rodzinnych niedziel w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli z programem edukacyjnym dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, którym towarzyszą rodzice. Wiosenna odsłona Małej Akademii Chopinowskiej odbywać się będzie pod hasłem „Dźwiękiem malowane”. Warsztaty nawiązują do wystawy czasowej „Chopinowi Duda-Gracz”, która w maju zostanie otwarta w Żelazowej Woli. Zapoznamy się z przykładami muzyki ilustracyjnej, począwszy od słynnejWiosny” z „Czterech pór roku” Vivaldiego, poprzez działającą na muzyczną wyobraźnię podróż do Skandynawii, po obrazy zainspirowane twórczością Chopina. Zajęciom będą towarzyszyły piosenki związane z tematami warsztatów.

8 marca gościem specjalnym będzie skrzypaczka Agata Frysz, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina, a temat zajęć to „Wiosenne przebudzenie”. Słuchając „Wiosny” Vivaldiego dzieci dowiedzą się, jak w muzyce oddać sielski krajobraz, śpiew ptaków, deszcz i burzę. Omówiony zostanie koncert jako forma muzyczna. Nie zabraknie zabaw ruchowych i rytmicznych.

Mali przyrodnicy będą szukać wiosny w parku. Sprawdzą, czy na pewno wszystkie zwierzęta zamieszkujące park śpią, czy ptaki przetrwały zimę w ukryciu i jak rośliny i zwierzęta funkcjonują w trudnych dla nich porach roku, jakimi są zima i przedwiośnie.

Grupa 4-6 lat:
11.00-11.45 – Mała Akademia Chopinowska
11.45-12.30 – Klub Przyrodnika
Grupa 7-11 lat:
11.00-11.45 – Klub Przyrodnika
11.45-12.30 – Mała Akademia Chopinowska

Najmłodszych Melomanów zapraszamy jak zawsze na 10.00 i 10.30. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-4 lata. Śpiewanki i rytmiczanki na podstawie metody prof. Eliasa E. Gordona, proste sylaby łatwe do powtórzenia przez dzieci, różna skala, metrum czy tempo utworów przygotują maluszki do odbioru muzyki w przyszłości. Wspólny taniec, śpiew i kołysanie to okazja do zawiązania szczególnej relacji między dzieckiem a rodzicami, których zapraszamy do czynnego uczestnictwa w zajęciach.

Cennik:
Najmłodsi Melomani
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęcia
Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika (łącznie)
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęcia