Nowy sezon Małej Akademii Chopinowskiej w Żelazowej Woli

0
16

W niedzielę, 15 września, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli rozpoczynamy nowy sezon zajęć edukacyjnych dla najmłodszych. Cykl jesienno-zimowy obejmie osiem spotkań w wybrane niedziele w okresie od września do stycznia. Zajęcia dedykowane są dwóm grupom wiekowym – z myślą o dzieciach w wieku 0-4 lat przygotowane zostały warsztaty Najmłodsi Melomani, dzieci w wieku 4-11 lat zapraszamy na zajęcia Klubu Przyrodnika i Małej Akademii Chopinowskiej.

Pierwsze spotkanie w nowym cyklu rozpocznie się od warsztatów umuzykalniających Najmłodsi Melomani. Trzydziestominutowe zajęcia, prowadzone w oparciu o metodę prof. Eliasa E. Gordona, wzbogacone o wątki z muzyki klasycznej i ludowej, przygotowują maluszki do odbioru muzyki w przyszłości. Warsztaty odbywają się w godzinach: 10.00 i 10.30.

Warsztaty muzyczne i przyrodnicze – Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika
– rozpoczną się o godzinie 11.00.

Zajęcia Małej Akademii Chopinowskiej zaczniemy od przypomnienia pierwszych kompozycji małego Fryderyka, pisanych jeszcze ręką ojca Mikołaja, czyli polonezów. Przekonamy się, iż wbrew nazwie, nie były tworzone wyłącznie przez polskich kompozytorów. Dowiemy się, jaka jest historia gatunku, słuchając dzieł Bacha i Mozarta. Wytańczymy rytmy polonezowe z parą tancerzy oraz odnajdziemy pierwiastki narodowe w muzyce Chopina i jego profesora ze studiów w Szkole Głównej Muzyki – Józefa Elsnera. Zastanowimy się także, jakim uczniem był najwybitniejszy polski kompozytor.

Podczas zajęć Klubu Przyrodnika, przechadzając się alejami parkowymi, postaramy się odszukać naturalne figury geometryczne. Czy liście mogą mieć kształt koła? A może istnieją trójkątne gałęzie? Czy kamienie są kwadratowe, a trawa prostokątna? Poznamy kilka gatunków drzew, a także różnorodne ich liście, aby odszukać jak najwięcej kształtów w świecie przyrody. Zajrzymy pod mikroskopem do wnętrza niektórych roślin, Dowiemy się, jakie figury i rytmy można odnaleźć w parku w Żelazowej Woli.

.

 

Fot. Małgorzata Kazur / NIFC

Rezerwacje:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew
e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl
tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98 (w godzinach 9.00-16.00)

On-line: www.bilety.nifc.pl

Cennik:
Najmłodsi Melomani
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęć
Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęć

do pobrania: MAC jesien 2019