Obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej

0
9

12 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej oraz pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie. Na uroczystość przybyli rodzice uczniów klasy I, wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, przewodnicząca Rady Rodziców Wioletta Pakulska, przewodnicząca Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Kamiona Hanna Stobiecka.

Klasa I zaprezentowała swój program artystyczny. Mimo iż trema była olbrzymia, dzieci pokazały jak wiele już potrafią zdając egzamin, który przeprowadzili im czwartoklasiści. Na program składały się między innymi wiersze, piosenki i tańce. Po prezentacji programu na salę został wprowadzony sztandar szkoły i uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie dyrektor szkoły Marzena Cichy dokonała uroczystego pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły. Równie miłym  akcentem było symboliczne pasowanie przez uczennicę klasy I Alicję naszej nowej dyrektor na dyrektora Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie.

Potem pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami od dyrektora szkoły, wójt, rodziców i starszych kolegów.

W drugiej części apelu uczniowie z klasy czwartej przedstawili w sposób humorystyczny scenki z życia szkoły. Zwieńczeniem apelu była piękna piosenka zaśpiewana przez Klaudię – uczennicę kl. IV i Wiktorię –uczennicę klasy VII pt. „Rzeka marzeń” i życzenia od przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Do życzeń dołączyła się dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi. Apel przygotowali: wychowawca klasy I Jolanta Kujawa, Katarzyna Wiejak oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – Katarzyna Rzepecka-Żelechowska i Marek Kujawa.