Obostrzenia poluzowane

0
44

Od piątku 12 lutego ponownie otwarte zostaną m.in. hotele, kina i teatry. Możliwe będzie też uprawianie sportu amatorskiego na powietrzu przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

O częściowym poluzowaniu obostrzeń poinformowali przedstawiciele rządu na konferencji prasowej, która odbyła się 5 lutego. Jak podkreślał premier, jest to działanie warunkowe – nowe decyzje będą obowiązywać od 12 lutego przez dwa tygodnie. Kolejne kroki związane z luzowaniem bądź przywracaniem ograniczeń będą podejmowane w zależności od sytuacji pandemicznej w kraju.

Od przyszłego piątku działalność mogą wznowić hotele i miejsca noclegowe w wielkości do 50 proc. obłożenia miejsc. Lokale gastronomiczne, w tym restauracje hotelowe, wciąż pozostaną zamknięte, dlatego posiłki będą dostarczane do pokoi. W reżimie sanitarnym, także przy zachowaniu 50 proc. obłożenia miejsc, będą mogły otworzyć się kina i teatry. Możliwa będzie również aktywność sportową – uprawianie sportu amatorskiego – na terenach otwartych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

To kolejny etap wychodzenia z lockdownu. Przypomnijmy, że od 1 lutego otwarte są już galerie handlowe, zniesiono tak zwane godziny dla seniorów oraz otwarto muzea i galerie sztuki.