Obywatelskie ujęcie sprawcy kolizji. Był „narąbany jak stodoła” i miał zakaz prowadzenia pojazdów

0
65

………….

Dwaj mieszkańcy powiatu sochaczewskiego ujęli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna, któremu uniemożliwiono dalszą jazdę miał prawie cztery promile alkoholu w organizmie, obowiązywał go czynny zakaz prowadzenia pojazdów i doprowadził do kolizji z innym samochodem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszą rozmowę dwóch mieszkańców Sochaczewa przerwał odgłos kolizji dobiegający spod sklepu. Mężczyźni pobiegli sprawdzić co się stało. Okazało się, że kierowca Volkswagena uderzył w Hondę. Ponieważ sprawca zdarzenia drogowego próbował odjechać, zabrali mu kluczyki od Passata, uniemożliwiając tym samym ucieczkę. Po chwili na miejscu pojawił się właściciel Hondy, który wezwał Policję.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z pijanym kierowcą. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 58–latka wykazało prawie 4 promile. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do 2026 roku.

Skrajnie nieodpowiedzialny 58–latek będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Dziękujemy mężczyznom za szybką reakcję i uniemożliwienie dalszej jazdy pijanemu kierowcy. Gratulujemy postawy godnej naśladowania.

mł. asp. Agnieszka Dzik