Od 14 marca korekta rozkładu jazdy pociągów

0
38

Jak informują Koleje Mazowieckie, prace związane z przebudową stacji Warszawa Zachodnia mają obecnie największy wpływ na kształt rozkładu jazdy pociągów. Remont wkracza w kolejny etap, w związku z czym zmieni się rozkład jazdy pociągów. Korekta wejdzie w życie 14 marca.

Ruch pociągów na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia będzie odbywał się jednotorowo. Część pociągów skończy i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

Na linii Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście – Warszawa Wschodnia od 14 do 23 marca w godz. 22:10-5:00 rano wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów z uwagi na prace remontowe związane z zamknięciem toru nr 1. Pociągi kursujące w kierunku wschodnim będą kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków osobowych Warszawa Ochota, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Linia Warszawa – Łowicz. Na linii rozpoczyna się kolejny etap prac związany z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Rozkład jazdy ulegnie zmianie również 16 kwietnia, 11 oraz 26 maja. Od 16 kwietnia z uwagi na wprowadzenie ruchu jednotorowego od przystanku Warszawa Gołąbki do stacji Błonie część odwołanych połączeń będzie obsługiwana przez zastępczą komunikację autobusową kursującą na odcinku Warszawa Włochy – Błonie.

Rozkład jazdy obowiązujący od 14 marca 2021 r. został zamieszczony na www.mazowieckie.com.pl