Odpowie za posiadanie narkotyków

0
44

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sochaczewa. Młodszy jest podejrzany o posiadanie narkotyków, natomiast jego kolega usłyszał zarzut przywłaszczenia saszetki z dokumentami i kartami płatniczymi. Obydwa przestępstwa są zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu operacyjno–rozpoznawczego ustalili, że 32–letni mieszkaniec Sochaczewa jest w posiadaniu środków odurzających. Kilka dni temu kryminalni przystąpili do realizacji sprawy.

Mercedes, którym poruszał się 32–latek został zatrzymany do kontroli w miejscowości Czerwonka–Parcel. Oprócz niego, w aucie znajdował się jeszcze 41–letni sochaczewianin. Jeden z nich wyrzucił z samochodu plastikowe pudełko w którym były narkotyki. Obydwaj zostali zatrzymani. Dodatkowo, kierowca Mercedesa nie posiadał uprawnień do kierowania, więc auto zostało odholowane na koszt właściciela.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania młodszego z zatrzymanych, policjanci znaleźli kolejne porcje narkotyków. Łącznie zabezpieczono ponad 18 gramów amfetaminy, a także marihuanę. W domu 41–latka policjanci zabezpieczyli saszetkę z dokumentami i kartami płatniczymi, które zostały utracone w 2018 roku na terenie Sochaczewa.

Podejrzany 32–latek odpowie za posiadanie środków odurzających, natomiast jego kolega usłyszał zarzut przywłaszczenia. Obydwa przestępstwa są zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik