Olimpijski triumf Mateusza Zroślaka

0
46

Bardzo cenny sukces naukowy odniósł uczeń Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie – Mateusz Zroślak. Wygrał okręgowe eliminacje 41. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów o tej tematyce w naszym kraju. Olimpiada została przeprowadzona w dziewięciu blokach tematycznych.

Szkołę z Teresina reprezentował Mateusz Zroślak, uczeń klasy III technikum mechanizacji rolnictwa. Brał udział w bloku tematycznym „mechanizacja rolnictwa”. Rywalizował z 24 kolegami z innych szkół okręgu mazowieckiego.

Wcześniej, Mateusz pokonał kolegów w eliminacjach szkolnych. Wykazał się ogromną wiedzą zarówno w części pisemnej olimpiady, jak i umiejętnościami w trzech zadaniach praktycznych. Pomimo młodego wieku doświadczenie, pasja i wiedza pozwoliły Matuszowi na zajęcie pierwszego miejsca. To ogromny sukces zarówno jego, jak i całej szkoły!

Teraz przed laureatem kolejny, ostatni etap tegorocznej olimpiady – wielki finał 2-3 czerwca w Kijanach (Lubelskie). Rywalizować tam będą najlepsi z etapów okręgowych ze wszystkich bloków tematycznych. Zwycięzcy finału przez rok będą się szczycić najlepszymi w kraju. Będą też zwolnieni z egzaminu zawodowego i mają wolny wstęp na wybrane kierunki wyższych uczelni. Mateusz Zroślak już teraz ma zapewniony indeks na studia wyższe w stołecznej SGGW, nie mniej jednak życzymy mu kolejnego sukcesu w wielkim finale ogólnopolskim.

Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem medialnym OWiUR jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl.

ZST

.