„ON STAŁ SIĘ MAŁY, BY STAĆ SIĘ BLISKI TOBIE” – JASEŁKA

0
31

17 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klasy  VI a  pod opieką katechetki Katarzyny Krzemińskiej. Oprawę muzyczną przygotował Piotr Jędraszczak wraz z chórkiem i solistami. Sceneria została przygotowana przez Monikę Kurowską, Monikę Kujawę, Ewę Majorek i Renatę Banaszczak.

Najpierw dyrektor Renata Majewska powitała wszystkich gości i zaprosiła do obejrzenia jasełek oraz wspólnego kolędowania. Następnie uczniowie kolędami wprowadzili publiczność w klimat świąteczny.

Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe. Było śmiesznie i wzruszająco. Zgodnie z
tradycją. Byli więc Maria i Józef, trzej królowie, pasterze, śmierć, Herod i diabły oraz anioły, Jasełka nawiązywały także do wydarzeń współczesnych (te fakty szczególnie rozbawiały publiczność).

Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.
Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły, która złożyła wszystkim zebranym życzenia
bożonarodzeniowe i zaprosiła do wspólnego odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy.” Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a śpiew solistów i chóru dopełnił całość przedstawienia.

Jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

                                                                        Katarzyna Krzemińska

.