Orkan, Bzura. Zwycięstwa w sparingach

0
55

Sochaczewskie drużyny piłkarskie, Orkan Sochaczew i Bzura Chodaków, przygotowują się do rundy rewanżowej rozgrywek ligowych. W sobotę 27 marca obie ekipy wygrały swoje wyjazdowe mecze kontrolne.

Zespół Orkana zmierzył się, z grającym w warszawskiej A-klasie, Piastem Feliksów. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Gole padły po przerwie. Ostatecznie ekipa z Warszawskiej wygrała 3:1. Dwie bramki dla Orkana zdobył Sebastian Wójcik, jedno trafienie dołożył Cezary Czarnecki. Trener Józef Szajewski sprawdził w tym spotkaniu formę w sumie 17 piłkarzy swojej drużyny. Kolejny test-mecz Orkana zaplanowano na niedzielę 7 marca. Sochaczewscy piłkarze zagrają z drużyną Błyskawicy Lucień. Rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej rozpoczną się w ostatni weekend marca. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej Orkan pojedzie na powiatowe derby do Iłowa.

Podobnie, swój drugi test-mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej, rozegrała też chodakowska Bzura. Po odejściu z klubu Pawła Rzymowskiego, był to debiut w roli pierwszego trenera dla Mariusza Mamcarza. Debiut udany – biało-zieloni pokonali drugą ekipą Znicza Pruszków (IV liga – grupa warszawska) – 4:3. Dwa gola dla Bzury zdobył Maciej Brdeja, po jednej bramce strzelili Kacper Szczepaniak i Michał Kowalski. W biało-zielonych barwach wystąpiło w tym spotkaniu w sumie 13 zawodników, w tym dwóch nowych. Kolejny mecz kontrolny Bzura planuje rozegrać w sobotę 6 marca. Tym razem sparingpartnerem będzie Okęcie Warszawa. Rozgrywki IV Ligi Mazowieckiej zostaną wznowione 3 kwietnia. W ramach zaplanowanej na w Wielką Sobotę XV kolejki biało-zieloni zagrają na wyjeździe ze Świtem Staroźreby.