Osiedlowe atrakcje

0
107

Trwa cykl letnich pikników na placach zabaw organizowanych przez Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jesteśmy na półmetku, a przed nami jeszcze pięć spotkań z animatorami gier i zabaw dla dzieci.

7 lipca do wspólnej zabawy zaproszono mieszkańców osiedla Korczaka. W sobotnie popołudnie na dzieci czekały bańki mydlane, malowanie buziek, do wspólnego tańca, gier, zgadywania postaci pojawiających się w tekstach piosenek i konkursów sprawnościowych zachęcał wodzirej czyli Piotr Milczarek.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymywali nagrody – słodycze ufundowane przez firmę Mars Polska oraz miejskie gadżety – czapeczki, piłki plażowe, komiksy, kolorowanki, baloniki. Wujcia Wariatuńcia dzielnie wspierała młodzież z Klubu Wolontariusza działającego przy MOPS. We wspólnej zabawie na Korczaka wziął udział m.in. burmistrz Piotr Osiecki oraz jego zastępcy Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski.

W niedzielę 8 lipca festyn odbył się na placu zabaw na terenie osiedla komunalnego Trojanów. Tu też były konkursy, zabawy, dużo muzyki i jeszcze więcej nagród. Dzieciaki szturmowały stoisko, w którym ich buźki stawały się twarzami bajkowych postaci lub zyskiwały urocze ozdobniki. Obecność na pikniku wiceburmistrza Dariusza Dobrowolskiego wykorzystał radny z tamtego terenu Edward Stasiak, który w imieniu mieszkańców prosił o rozbudowanie placu zabaw o nowe elementy. Zastępca burmistrza zapewnił, że jeżeli taka będzie wola radnych, to miasto chętnie się tym tematem zajmie.

Kolejny weekend gier i zabaw dla dzieci rozpoczął się od Festynu w Karwowie. W sobotę 14 lipca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji najmłodsi bawili się z animatorką Mileną Wysocką. Początkowo w niewielkiej grupie, później już w gronie kilkunastu osób, dzieci przeciągały linę, tańczyły, rzucały piłeczkami do celów. W nagrodę za wykonywane zadania otrzymały słodycze oraz miejskie gadżety. Zabawie towarzyszyli m.in. działacze z tego terenu: Stanisław Sobczak i Sylwester Zdzieszyński.

Zaplanowany na niedzielę 15 lipca piknik na placu zabaw przy ul. Grunwaldzkiej niestety się nie odbył. Przeszkodziła pogoda – burza i obfite opady deszczu. Festyn dla dzieci w Chodakowie przesunięto. Odbędzie się on w niedzielę 5 sierpnia.

Ponadto przypominamy, że przed nami jeszcze cztery inne pikniki: 21 lipca na placu zabaw przy ul. Fabrycznej, 22 lipca w Malesinie przy Kozubowskiego, 28 lipca na jordanku przy ul. Żwirki i Wigury a 29 lipca na Integracyjnym Placu Zabaw przy al. 600-lecia. Wszędzie zabawa trwa od 15.00 do 17.00. Organizatorami pikników są Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM oraz MOSiR. (red.)