Osiemdziesiątka do hymnu

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego znalazł się w gronie około 3,9 mln uczniów uczestniczących w akcji „Szkoła do hymnu”. Jest to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. W taki oto sposób młodzież Osiemdziesiątki włączyła się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Punktualnie o godzinie 11:11 w piątek 8 listopada w szkole zabrzmiał polski hymn w pełnej wersji.

Akcja wspólnego śpiewania hymnu to kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której wzięło udział 5 milionów uczniów z 24 tys. szkół. Osiemdziesiątka również rok temu uczestniczyła w tej akcji. Tegoroczne odśpiewanie hymnu narodowego to już szkolna tradycja.

Uczniowie ZS CKP jeszcze przed godziną 11:00,zgromadzili się w sali gimnastycznej w pełnej gotowości do narodowego śpiewania. Uroczystość otworzyła dyrektor Julia Jakubowska, która przypomniała o podobnym wydarzeniu sprzed roku i zaprosiła uczniów do radosnego świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Odśpiewanie hymnu poprzedzone zostało prelekcją nauczyciela historii Pawła Dymka na temat okoliczności, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Prelekcja została wzbogacona prezentacją multimedialną IPN-u: „Gra o niepodległość”.

Osiemdziesiątka radośnie rozpoczęła narodowe śpiewanie, 8 listopada w szkolnych murach zabrzmiał nie tylko Mazurek Dąbrowskiego, ale również znane pieśni patriotyczne. Szkolne śpiewanie poprowadzili: Wiktoria Fabisiak, Olga Rozmarynowska, Julia Dudzińskia, Julia Matczak i Mateusz Gawor. Było uroczyście, galowe stroje wszystkich uczniów, poczet sztandarowy, ale jednocześnie radośnie przy dźwiękach znanych pieśni legionowych.

gbg

.