Osiemdziesiątka skończy 90 lat!

0
468

 

14769Rozpoczęły się przygotowania do obchodów jubileuszu 90-lecia istnienia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego. Rok szkolny 2016/2017 będzie dla „Osiemdziesiątki” rokiem jubileuszowym.

Zanim się człowiek obejrzał minęło 90 lat i mamy kolejny  jubileusz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego – od  poprzedniego, który hucznie był świętowany – minęło ledwie 5 lat! Jubileusz wyjątkowy, ponieważ trwający rok – bogaty w wydarzenia, imprezy kulturalne, sportowe – oraz długi. Szkoda, że zabraknie wielu ludzi, którzy odcisnęli  trwałe piętno na historii szkoły, ale nie ma już ich wśród nas. Nie zobaczymy także w holu szkoły  przekroju Fiata 126p, który towarzyszył uczniom przez cale lata 80., ani pierwszego komputera zakupionego w 1986. Można wymienić sporo zdarzeń, ludzi, którzy bezpośrednio kojarzą się z „Osiemdziesiątką”.  Zobaczymy natomiast nowoczesne sale komputerowe, przedmiotowe, wyremontowane sale lekcyjne. Szkołę zupełnie odmienioną, chociaż niektóre obietnice sprzed  5 lat nadal czekają  na realizację… Będzie okazja, żeby o nich przypomnieć.

Dla uczczenia tej okrągłej rocznicy zebrało się gremium organizacyjne, w skład którego weszli – poza obecną dyrekcją szkoły na czele z Julią Jakubowską i nauczycielami – również jej absolwenci i byli nauczyciele. W gronie absolwentów znaleźli się: Marek Fergiński wiceburmistrz Sochaczewa, Gabriel Wosiecki i Kazimierz Klimkiewicz (absolwenci z 1966 roku), Julian Tasiecki, Hubert Cytowski, Anna Sikora,  Karolina Kobierecka i Andrzej Misiak.  Są też byli nauczyciele i dyrektorzy: Stanisław Kwiatkowski, Izabela Nalej. Ponieważ uroczystość ma obejmować rok szkolny 2016/2017, plany obchodów są bardzo bogate, co nie znaczy, że nie ulegną zmianie. Program nie jest zamknięty i będzie dostosowany do okoliczności i oczekiwań absolwentów, ponieważ to głównie z myślą o nich są organizowane obchody jubileuszowe.

Początek roku szkolnego 2016/2017 ma być traktowany jako oficjalne rozpoczęcie obchodów 90-lecia istnienia szkoły. W tym czasie, w ramach jubileuszu, odbywać się będą zawody i turnieje sportowe np. Trio basket, będą konkursy plastyczne, proponowane są gra miejska i rajd rowerowy. W czerwcu odbędzie się finał, czyli wielki piknik połączony z koncertem, w którym udział wezmą obecni uczniowie i absolwenci szkoły. Jak zawsze planowany jest bal absolwentów, sympatyków i przyjaciół szkoły.

Lista osób, które chciałyby wziąć udział w przygotowaniach i pomóc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia jest ciągle otwarta. Powstający komitet organizacyjny czeka na propozycje programowe, chociaż nie tylko.

Grażyna Bolimowska – Gajda

http://www.powiatsochaczew.pl/