Ostateczny wynik zbiórki 27. Finału WOŚP

0
23

Jak co roku 8 marca ogłoszono ostateczny wynik zbiórki w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kwoty ponad 175 mln złotych przyczynił się też sochaczewski Sztab, który w tym roku w powiecie sochaczewskim zebrał 251 484,54 zł.

Do końcowej, tak wysokiej sumy, oprócz kwesty ulicznej i imprez zamkniętych w szkołach, w dużej mierze przyczyniły się m.in. kwoty z radiowej i internetowej licytacji (24 tys. zł), licytacji złotego serduszka z numerem 89 (71 tys. zł), a także waluty obcej ze wszystkich kontynentów. W puszkach znalazła się także złota i srebrna biżuteria. Na ulicach kwestowało 300 wolontariuszy, a cały dochód z tegorocznego finału WOŚP wspomoże leczenie pacjentów specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami grali i nas wspierali – wolontariuszom, instytucjom, stowarzyszeniom, szkołom, lokalnym firmom, artystom, mieszkańcom i wszystkim darczyńcom. Pomimo tragedii, która wydarzyła się w Gdańsku 27. Finał był fantastyczny i cudownie przyjęty przez ludzi.

Dziękujemy za każdy wzruszający gest z Waszej strony, wszystkie rozmowy i maile ze słowami wsparcia, kiedy najbardziej tego potrzebowaliśmy. Dziękujemy za Wasz ogromny żar i ochotę, aby razem z nami dalej grać. Dziękujemy mediom, dzięki którym można było na bieżąco śledzić to, co się działo. Dzięki wspólnej pracy i ogromnemu zaangażowaniu wielu wyjątkowych ludzi ta fantastyczna, pełna życzliwości i pozytywnych emocji atmosfera sprawia, że każdego roku ten dzień staje się jednym z najpiękniejszych, a my nie możemy doczekać się kolejnego finału.

 

Z orkiestrowym SIEMA i harcerskim CZUWAJ –

Sztab WOŚP – Hufiec ZHP Sochaczew