Oto, co nowy burmistrz Chicago ma do powiedzenia na temat największych wyzwań stojących przed miastem

Wielu mieszkańców Chicago nie wie, że 47-letni Brandon Johnson był komisarzem hrabstwa i organizatorem związku nauczycieli. W poniedziałek zostanie zaprzysiężony jako 57. burmistrz miasta.

Od politycznego zapomnienia do przywództwa w trzecim co do wielkości mieście Ameryki, Mr. Szybki rozwój Johnsona był napędzany przez bezpardonowo postępową platformę, prezent dla kampanii detalicznych oraz entuzjastyczne wsparcie i pieniądze zorganizowanej siły roboczej. Pokonał urzędującą burmistrz Lori Lightfoot w pierwszej turze głosowania w lutym, a następnie pokonał bardziej konserwatywnego i dobrze finansowanego demokratę Paula Wallace’a w drugiej turze w zeszłym miesiącu.

Teraz nadchodzi najtrudniejsza część.

Pan. Johnson ma dumne miasto, które nigdy w pełni nie podniosło się z epidemii. Śródmieście Chicago jest puste, szkoły publiczne mają mniej uczniów, a wskaźniki przestępczości są znacznie wyższe niż przed pandemią.

W wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu w swoim biurze przejściowym nad rzeką Chicago Mr. Johnson powiedział, że ma jasność co do zakresu przyszłych wyzwań, ale optymistycznie ocenia trajektorię miasta.

Oto niektóre z największych problemów, przed którymi stoi Chicago i co miał do powiedzenia na ich temat:

„Ważne jest, aby miasto Chicago miało zaufanie do nadinspektora. Jest to ktoś, kto rozumie policję konstytucyjną, ale także rozumie, że bezpieczeństwo publiczne jest ogólnym celem, którego nie można ograniczać do policji.

Pani. Starannie dobrany przez Lightfoot nadinspektor, David Brown, zrezygnował po przegranej reelekcji, pozostawiając Departament Policji Chicago pod tymczasowym kierownictwem. Pan. Johnson ujawnił przed kandydowaniem na burmistrza Wsparcie Wkrótce należy usunąć część funduszy organów ścigania Wybierz stałego przełożonego.

Pan. Johnson powiedział, że szuka kogoś, kto rozumie Chicago i może zdobyć zaufanie szeregowych funkcjonariuszy, ale także kogoś, kto podziela jego wizję policji jako części szerszej strategii bezpieczeństwa. Powiedział, że nowy kurator powinien być gotowy do pracy Nowo wybrane zgromadzenia Utworzono mieszkańców, którzy przekazywali informacje zwrotne i przedstawiali zalecenia organom ścigania w każdej dzielnicy policyjnej miasta.

READ  Trener rakiety Ime Udoka: Radzenie sobie z „cierpieniem” może mieć pozytywny wpływ na trening

„Jesteśmy miastem-sanktuarium. Miasto Chicago ma niesamowitą historię bycia przyjaznym miejscem dla rodzin z całego kraju i świata.

Pan. Johnson dziedziczy nasilający się kryzys: rosnąca liczba wenezuelskich i innych imigrantów przybywających autobusami i samolotami z państw granicznych szuka schronienia w Chicago. W ciągu ostatnich kilku tygodni liczba imigrantów przybywających do Chicago wzrosła, wypełniając schroniska miejskie i więcej posterunków policji, gdzie imigranci zostali porzuceni. Oczekuje się, że jeszcze więcej imigrantów przybędzie do Chicago po uchyleniu w zeszłym tygodniu tytułu 42, polityki federalnej, która pozwoliła Stanom Zjednoczonym na deportację wielu osób, które przekroczyły południową granicę przed złożeniem wniosku o azyl.

Napływ jest zarówno problemem, jak i szansą dla Chicago, miasta, którego populacja wzrosła w latach 2010-2020, ale zyski te zostały zniweczone podczas pandemii, kiedy tysiące mieszkańców wyjechało. Pan. Johnson powiedział, że chce pomóc w przyjmowaniu imigrantów, ale chce również upewnić się, że czarne rodziny, które są w mieście od dziesięcioleci, nie zostaną odcięte od zasobów miasta.

W tej chwili nie ma żadnej dużej firmy do zastąpienia. Nasz system szkół publicznych wymaga gruntownej przebudowy.

Były nauczyciel nauk społecznych p. Johnson ostatnio pełnił funkcję organizatora Chicago Teachers Union, postępowej i silnej politycznie organizacji, która podczas swojej kadencji wielokrotnie angażowała się w strajki i była kluczowym przeciwnikiem ostatnich dwóch burmistrzów.

„Wierzę, że jest to wyjątkowa okazja dla tego pokolenia, aby ustalić program nauczania, który będzie czytelny za sto lat”.

Śródmieście nigdy nie będzie wyglądać tak, jak przed pandemią, panie pośle. powiedział Johnson. Ale nie jest jasne, co to będzie.

Pan. Johnson powiedział, że widzi okazję do stworzenia sektora, który odnotował ostatnio wzrost w istniejących branżach, zwłaszcza w naukach przyrodniczych. W okresie objęcia urzędu burmistrza p. Johnson spotkał się w centrum miasta z przywódcami biznesowymi i obywatelskimi, z którymi spotkał się jego przeciwnik, Mr. Vallas był bardzo wspierany.

i pan Johnson będzie twarzą miasta Nowe i bardzo dzielące wydarzenia: Wyścig uliczny NASCAR w centrum tego lata. Pan. Johnson powiedział, że zamierza poprowadzić nowe wyścigi samochodowe „z troską i wyczuciem” i ma nadzieję wykorzystać festiwale i zajęcia, które oferuje miasto, szczególnie w celu odwołania się do młodych ludzi.

„Czy wiesz, co Safer Communities robi w całym kraju? Czy wiesz, co robią? Inwestują w ludzi.

Pan. Johnson mówił na ścieżce kampanii o głębszych inwestycjach w społeczności, w których mieszka na południu i zachodzie, obszarach, w których doszło do najbardziej brutalnych przestępstw. Powiedział, że ludzie czują się bezpieczniej, gdy mają silne szkoły sąsiedzkie, niskie bezrobocie i dostęp do usług w zakresie zdrowia psychicznego.

Te cele wydają się długoterminowe, ale Mr. Johnson mówi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *