Pałac w Sannikach zaprasza na…

0
98

Koncerty w sannickim pałacu cieszą się niezmiennym powodzeniem – zarówno te chopinowskie w sali koncertowej, jak i plenerowe. Dodajmy do tego sobotnie potańcówki i mamy wakacyjny obraz Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach.

Przypominamy też, że park i pałac dostępne są przez cały tydzień, w godzinach 7.30 – 22. Codziennie też, poza poniedziałkami czynna jest kawiarnia, która serwuje wyśmienite lody, doskonałą kawę i domowe ciasta.

Czerwcowe i lipcowe imprezy cieszyły się dużym powodzeniem, teraz kolej na ostatni miesiąc wakacji, który rozpoczynamy koncertem chopinowskim. W niedzielę, 5 sierpnia tradycyjnie o godz. 14, w sali koncertowej pałacu, na fortepianie zagra Rafał Mokrzycki, a towarzyszyć poezją będzie mu aktor Dariusz Kowalski.

Rafał Mokrzycki, polski pianista, jest zwycięzcą ubiegłorocznego Valletta International Piano Competition na Malcie. Był również wielokrotnie nagradzany na innych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Dariusz Kowalski w 1990 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu i dwa lata później zadebiutował w filmowej produkcji belgijsko-francusko-holenderskiej Stijna Coninxa „DAENS”. Natomiast w polskim filmie fabularnym pojawił się po raz pierwszy w 1992 roku – był to horror Łukasza Karwowskiego „Listopad”. Widzom kojarzy się z rolą cynicznego Janusza Tracza, przedsiębiorczego biznesmena w serialu „Plebania”. Wystąpił też u boku Edyty Olszówki i Roberta Gonery w kinowej czarnej komedii Krzysztofa Langa „Strefa ciszy”.

Będzie można również obejrzeć wystawę malarską ”W kręgu Chopina” autorstwa Małgorzaty Heintze-Paszkowicz w 190. rocznicę pobytu Chopina w Sannikach.

Monika Gadzińska