Patriotyczny festiwal online

0
34

Ruszyły zapisy do VIII edycji Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała formułę online. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 marca. Finał festiwalu zaplanowano na 28 marca, i również on odbędzie się w internecie.

Jest to największy tego typu festiwal w powiecie sochaczewskim, którego idee powinny być bliskie sercu każdego Polaka. Oczywiście nic nie zastąpi wspaniałej atmosfery, która panuje podczas eliminacji i koncertu laureatów. Jednak mocno wierzymy w to, że edycja online również wzbudzi duże zainteresowanie. Sposób przesyłania plików został uproszczony do minimum, tak aby każdy miał szansę się zgłosić – mówi główny organizator festiwalu, Daniel Janiak.

Warunkiem uczestnictwa jest prezentacja całości lub fragmentu jednego wiersza lub piosenki patriotycznej w formie nagrania wideo. Soliści oraz zespoły mogą śpiewać do podkładu lub do swojego akompaniamentu. Czas prezentacji nie może przekraczać pięciu minut. Odpowiednio przygotowane nagranie należy umieścić na dysku Google i wraz ze skanem wypełnionej karty zgłoszeniowej oraz z podpisanymi oświadczeniami przesłać drogą elektroniczną na adres: biurofestiwal@onet.pl do 12 marca, do godz. 23:59.

REGULAMIN VIII FESTIWALU

KARTA ZGŁOSZENIA

Podobnie jak w poprzednich edycjach uczestnicy festiwalu podzieleni zostaną na cztery kategorie wiekowe: klasy 1-3 szkół podstawowych, klasy 4-6, klasy 7-8, uczniowie szkół średnich i dorośli. W każdej kategorii wiekowej zaplanowano przeprowadzenie konkursu w zakresie poezji patriotycznej i pieśni patriotycznej.

Finał festiwalu, czyli ogłoszenie wyników, odbędzie się 28 marca o godzinie 17:00. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna na profilu Facebooka Miasta Sochaczew.

Tegoroczną edycję dedykujemy Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Nowością w Festiwalu jest możliwość zgłoszenia się osób spoza powiatu sochaczewskiego. Z całego serca zachęcam i zapraszam do wzięcia udziału w konkursie – dodaje Daniel Janiak.

 

Organizatorami VIII Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” są: radny powiatu sochaczewskiego Daniel Janiak oraz Urząd Miejski w Sochaczewie.