Pete Ricketts zastąpi Bena Sasse jako kolejnego senatora Nebraski

Były gubernator stanu Nebraska Pete Ricketts, republikanin, został mianowany w czwartek kolejnym senatorem stanu, zastępując innego republikanina Bena Sasse, który złożył rezygnację w tym tygodniu. Aby zostać prezydentem z Uniwersytetu Florydy.

Pan. Ricketts został wybrany na miejsce w Senacie przez swojego następcę w biurze gubernatora, Jima Billena, którego kampanię pomógł sfinansować w zeszłym roku.

Wybory specjalne odbędą się w 2024 r., aby wypełnić pozostałą część kadencji pana Sasse, która kończy się w 2026 r. Oznacza to, że jeśli pan Ricketts chce pozostać w Senacie, będzie musiał wystartować w wyborach specjalnych. w 2024 r., a następnie ponownie w 2026 r. na pełną kadencję.

58-letni p. Ricketts pełnił funkcję gubernatora przez dwie kadencje, od 2015 roku do tego miesiąca. Pan. Po tym, jak Sasse ogłosił swoją rezygnację w zeszłym roku, powszechnie oczekiwano, że zasiądzie w Senacie. Szybko uzyskał wsparcie Od senatora Mitcha McConnella z Kentucky, przywódcy Republikanów.

Rodzina Rickettsów od dawna jest bardzo potężna w wyspiarskim świecie polityki Nebraski. Ojciec Rickettsa, Joe Ricketts, założyciel i były dyrektor naczelny firmy usług finansowych TD Ameritrade, jest głównym darczyńcą republikańskich kandydatów i spraw w całym kraju.

Pete Ricketts wydał w zeszłym roku co najmniej 1,3 miliona dolarów Mocna republikańska prawybora na gubernatora, Pan. Pomoc Billanowi podczas atakowania jego dwóch głównych wrogów. Pan. Miliard ledwo wygrał Nominacja przez partię kandydata popieranego przez Trumpa i stosunkowo umiarkowanego później wygrała wybory parlamentarne.

Pan. Billon, Mr. Zwrócił się do mieszkańców Nebraski zainteresowanych zastąpieniem Sassa i powiedział, że rozważa kilku kandydatów.

„Traktowaliśmy ten proces niezwykle poważnie” – powiedział. Według eksperta z Nebraski. „Kryteria są dla mnie bardzo proste. Kandydat musi reprezentować nas jako naród.

Ale pan Ricketts nigdy nie miał wątpliwości, że dostanie tę pracę, jeśli tylko zechce.

READ  Ustawodawcy wzywają do zaostrzenia zasad etycznych po rewelacjach Clarence'a Thomasa

Na spotkaniu republikańskich gubernatorów na Florydzie pod koniec listopada p. Ricketts zmniejszył swoje zainteresowanie miejscem w Senacie, mówiąc: „Zobaczymy, co się stanie”.

Trzy tygodnie później złożył wniosek o powołanie.

Rachel Shorey Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *