Pijani kierowcy na drogach powiatu sochaczewskiego

0
83

Weekend zakończył się zatrzymaniem czterech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wśród nich jest obywatel Ukrainy, który wpadł dzięki pomocy małżeństwa z gm. Sochaczew, a także młody mężczyzna, który posiadał przy sobie narkotyki.

Pierwszy z zatrzymanych to 38–letni mieszkaniec gminy Brochów. W piątek wieczorem kierował pojazdem marki Renault Megane znajdując się w stanie nietrzeźwości. Auto, którym się poruszał zjechało do rowu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kolejny zwolennik jazdy na „podwójnym gazie” został zatrzymany przez policjantów referatu operacyjno–rozpoznawczego na ul. Kopernika. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,2 promila. Kryminalni znaleźli przy nim również narkotyki.

Do zatrzymania trzeciego z mężczyzn przyczyniło się małżeństwo z gm. Sochaczew. Zwrócili uwagę na podejrzane manewry na drodze. Kierowca jechał całą szerokością jezdni i najeżdżał na krawężniki. Próba odebrania kluczyków na ul. Mazowieckiej nie powiodła się. Małżeństwo jednak nie odpuszczało i cały czas jechali za kierowcą fiata. Na ul. Żwirki i Wigury mężczyzna zatrzymał się przy garażach. W tym samym czasie przyjechał policyjny patrol. Badanie stanu trzeźwości obywatela Ukrainy wykazało ponad dwa promile.

Ostatni z zatrzymanych to kierowca pojazdu marki Mazda 323. Policjanci kontrolowali 31–latka w niedzielę około 22.30 na ul. Warszawskiej. Mężczyzna podczas jazdy nie miał włączonych świateł mijania. Mundurowi podczas wykonywanych czynności wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

mł. asp. A. Dzik