Pijany kierowca doprowadził do kolizji na stacji paliw

0
51

Pijany kierowca przejechał obok dystrybutorów i uderzył w zaparkowany samochód. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za popełniony czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dostali informację o kolizji do której doszło na jednej ze stacji paliw w gminie Teresin. Na miejsce pojechali policjanci z Posterunku Policji w Teresinie i wydziału ruchu drogowego sochaczewskiej komendy.

Na miejscu ustalono, że 43-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego wjechał Skodą na stację paliw, minął dystrybutory i uderzył tył zaparkowanego pojazdu. Siła uderzenia spowodowała, że auto zahaczyło dodatkowo o klatkę z butlami gazowymi. Właściciel uszkodzonego pojazdu zabrał kierowcy Skody kluczyki i wezwał na miejsce policjantów.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 43-latka wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik