Piknik Wojskowy

0
152

We wtorek 15 sierpnia na terenie muszli koncertowej i podzamcza odbędzie Piknik Wojskowy. Wydarzenie w oczywisty sposób nawiązuje do przypadającego na ten dzień Święta Wojska Polskiego. 

O godz. 15.00 na terenie muszli koncertowej i podzamcza wystąpi Zespół Wokalno-Instrumentalny PATRIA z Sochaczewskiego Centrum Kultury. Patria zaprezentuje utwory patriotyczne i wojskowe z różnych okresów naszej historii. Nie zabraknie takich utworów jak: „Serce w plecaku”, „Piechota”, utworów związanych z Powstaniem Warszawskim oraz piosenek współczesnych, m.in.: „Przyjedź mamo na przysięgę”. Będzie to niewątpliwie okazja do przypomnienia sobie tych kompozycji.

Oprócz tego, przy współudziale 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej czynna będzie ekspozycja ze sprzętem wojskowym oraz wyposażenie żołnierza i strażaka wojska polskiego. Poza tym w namiocie promocyjnym będziemy mogli zapoznać się z galerią fotografii wojskowej oraz ze zbiorami biblioteki działającej w jednostce.

Czynna będzie także ekspozycja: „Godło państwowe na przestrzeni wieków” Łukasza Kucińskiego, który dla zebranych poprowadzi prelekcję na ten temat. Poza tym na najmłodszych czeka kącik z wojskowymi kolorowankami. Poprowadzony zostanie quiz tematyczny z nagrodami. Uczestnikom wydarzenia rozdane zostaną biało-czerwone chorągiewki.

Organizatorzy prócz elementów militarnych zadbali także o coś dla podniebienia. Na wszystkich przybyłych czeka grochówka serwowana z wojskowej kuchni polowej. Piknik ten jest niewątpliwie rzadką okazją do bliskiego zapoznania się z żołnierzami oraz autentycznymi maszynami wojennymi Wojska Polskiego.

Organizatorem jest Sochaczewskie Centrum Kultury przy współudziale 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Piotr Osiecki.
Serdecznie zapraszamy

SCK