Piłkarze gotowi do nowego sezonu

0
37

Sochaczewskie drużyny piłkarskie, Bzura Chodaków i KS Orkan Sochaczew, przygotowują się do rozgrywek ligowych. W sobotę 10 sierpnia oba zespoły wygrały mecze rundy wstępnej Pucharu Polski w Płockim Okręgowym Związku Piłki Nożnej. Wcześniej piłkarze szlifowali formę w spotkaniach kontrolnych.

Przypomnijmy, że oba sochaczewskie kluby rozpoczną nowy sezon w wyższych klasach rozgrywkowych. Bzura Chodaków będzie rywalizować z płockiej lidze okręgowej. W pierwszej kolejce zagra na stadionie przy ul. Chopina, w niedzielę 18 sierpnia, ze spadkowiczem z IV ligi – drużyną Kasztelana Sierpc. Drużyna z Warszawskiej również zainauguruje nowy sezon u siebie. W sobotę 24 sierpnia o godz. 17.00 Orkan podejmie w I kolejce płockiej A-klasy zespół Stegny Wyszogród.

Zwycięstwa w pucharze

Mecze rundy wstępnej Pucharu Polski w Płockim Okręgowym Związku Piłki Nożnej odbyły się w sobotę 10 sierpnia. O awansie decydowało jedno spotkanie, a w przypadku remisu, już bez dogrywki, rozstrzygałyby rzuty karne.

Chodakowska Bzura zagrała na wyjeździe z ULKS Ciółkowo. Do przerwy, po bramce zdobytej w 43. minucie przez Jana Wierzbickiego, biało-zieloni wyszli na prowadzenie. Chwilę po wznowieniu gry wynik podwyższył Dawid Stypuła. Gospodarze zdołali strzelić bramkę kontaktową, po czym gola dającego bezpieczną przewagę dla biało-zielonych zdobył Mateusz Struzik. Przewaga się przydała, bowiem ULKS w 84. minucie zdołał strzelić drugiego gola. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Bzury 3:2.
Łatwiej z rywalem poradzili sobie piłkarze Orkana. Do przerwy prowadzili z drużyną Pogoń Słupia 3:1. Klasycznego hat-tricka ustrzelił Cezary Czarnecki. Po przerwie gospodarze wbili rywalom jeszcze cztery gole. Ich autorami byli Sebastian Wójcik, Grzegorz Affek, Adam Majewski i ponownie Cezary Czarnecki. Orkan wygrał 7:1, choć patrząc na liczbę zmarnowanych sytuacji w polu karnym Pogoni, to sochaczewska drużyna spokojnie mogła się pokusić o „dwucyfrówkę”.

Po wygranych meczach sochaczewskie drużyny awansowały do kolejnej rundy (1/8 finału) rozgrywek pucharowych. Odbędzie się ona w środę 21 sierpnia. Mecze rozpoczną się o godz. 17.00. Bzura Chodaków ponownie zagra na wyjeździe, z dobrze sobie znaną ekipą Błękitnych Gąbin (w rundzie wstępnej wygrali z Unią Iłów 6:0). Orkan Sochaczew podejmie z kolei na bocznym boisku przy ul. Warszawskiej, rozstawiona na drabince od tej fazy rozgrywek, drużynę Świt Staroźreby.

Sparingi Bzury

Piłkarze Bzury Chodaków w ramach przygotowań przed sezonem rozegrali w sumie cztery sparingi. Trzeci z nich odbył się przy ul. Chopina we wtorek 30 lipca. Biało-zieloni w pokonali w meczu kontrolnym drugą ekipę Pelikana Łowicz – 3:0. Bramki zdobyli: Michał Struzik, Adrian Tomczyk i Maciej Brdeja.

Zagraliśmy mecz z wymagającym przeciwnikiem. Było zaangażowanie, walka i kilkanaście fajnych akcji, zarówno indywidualnych jak i zespołowych, a nawet bramka po pięknym strzale głową Maćka Brdeji. Cieszy również to, że zespół coraz bardziej przekonuje się do nowej taktyki i solidnie wykonuje założenia przedmeczowe – komentuje trener Paweł Rzymowski.

Ostatni sparing chodakowscy piłkarze zagrali w piątkowy wieczór 2 sierpnia. Ich rywalem był KS Teresin. Niestety, licznie zgromadzona na stadionie przy ul. Chopina publiczność nie zobaczyła bramek.

Zawodnicy czują w nogach trudy okresu przygotowawczego. Teraz będziemy powoli już schodzić z obciążeń, aby nogi niosły już od pierwszego meczu ligowego – powiedział po meczu trener Paweł Rzymowski.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu klub ogłosił także, że skład pierwszej drużyny zasili pięciu nowych zawodników. Grali oni już w meczu pucharowym i sparingach w biało-zielonych barwach. Czterech piłkarzy przeszło z Unii Iłów (rywala Bzury w najbliższym sezonie w płockiej lidze okręgowej). Chodakowski zespół wzmocnią: Adam Zając, Mateusz Struzik, Michał Struzik i Hubert Krasoń. Piąty zawodnik jest wychowankiem Bzury Chodaków, który wraca do klubu po ośmiu latach przerwy. To bramkarz – Michał Orliński, który w minionym sezonie grał w Tajfunie Brochów.

Test-mecz Orkana

W poniedziałek 5 sierpnia seniorzy KS Orkan Sochaczew wygrali na wyjeździe z Unią Iłów 4:3 drugi mecz towarzyski rozgrywany w ramach przygotowań do nowego sezonu. Do przerwy to gospodarze prowadzili 3:2. Jednak drużyna z Warszawskiej zdołała w drugiej połowie wyrwać Unii zwycięstwo. Dwie bramki dla Orkana strzelił Adrian Rzeźniczek, po jednym trafieniu zdobyli Cezary Czarnecki i Grzegorz Affek.