Piłkarze murem za trenerem

0
20

Pierwszy trener drużyny seniorów Paweł Rzymowski nie opuszcza chodakowskiego klubu. Piłkarze wstawili się za szkoleniowcem. Zarząd klubu wycofał się z decyzji o zakończeniu współpracy. W najbliższą sobotę biało-zieloni podejmą przy ul. Chopina drużynę Kasztelana Sierpc.

Rozstanie z Pawłem Rzymowskim było spowodowane m.in. wydarzaniami podczas ostatniego meczu z Żyrardowianką. Więcej o tym spotkaniu pisaliśmy tutaj -> Czerwony mecz i pożegnanie trenera

Nastąpił jednak zwrot akcji. Na treningu, wieczorem w poniedziałek 12 października, za Pawłem Rzymowskim wstawili się zawodnicy. Piłkarze spotkali się z przedstawicielami zarządu klubu: Łukaszem Bartczakiem, Romanem Celedą oraz Jarkiem Jeznachem. Omówili z nimi decyzję o rozstaniu z trenerem, jak i inne kwestie związane z zespołem i celami na trwający sezon.

Po południu w środę 14 października na profilu FB Bzury Chodaków pojawiło się oświadczenie, w tym komentarz Łukasza Bartczaka. Oto jego fragment:

Rada drużyny poprosiła o pilne spotkanie w celu ustalenia zarówno sytuacji w sztabie trenerskim, jak i omówienia bieżącej sytuacji ligowej drużyny. Na poniedziałkowym spotkaniu stawiła się praktycznie cała drużyna, zamknęliśmy się w klubowej szatni. Merytorycznie przygotowany do spotkania zespół przedstawił swoje stanowisko oraz swoje dylematy związane z klubem i jego otoczeniem. Padło kilka gorzkich słów prawdy z ich strony, z którymi trudno było dyskutować oraz zwięzłe argumenty mówiące jasno, że zespół stoi murem za trenerem.
Nie należę do osób które chcą za wszelką cenę bronić podjętej już decyzji. Ten się nie myli kto nic nie robi, a ja zawsze byłem i jestem zwolennikiem dialogu. Od zawsze również, podczas spotkań z zespołem podkreślam, że Bzura to tak naprawdę Oni. Bo to Oni wybiegają co sobota na murawę walcząc o punkty, nie biorąc za to praktycznie złotówki. Jeden robi to z pasji do piłki, drugi z chęci rozwoju – ale łączy ich jedno, grają jako Bzura Chodaków i to oni tworzą zespół. I właśnie tym mnie przekonali – stanęli razem – ramię w ramię, pokazali mi że są zespołem, że trener jest jednym z nich. Co tu więcej można mówić?
Na spotkaniu pojawił się trener Rzymowski, który tego dnia miał pożegnać się z drużyną. Usiedliśmy wspólnie, i Paweł jeszcze raz – krok po kroku – wyjaśnił mi kwestie co do jakich miałem wątpliwości, oraz przypomniał jakie cele zostały przedstawione przed tym jakże młodym zespołem – walka o utrzymanie, która potrwa jeszcze przez 14 kolejek.
Myślę, że gdy uda nam się w przerwie zimowej dokonać kilku wzmocnień, to cel jaki sobie wyznaczyliśmy jest w naszym zasięgu. Na tym się teraz skupiamy.