Piotr Machalica czyta listy Chopina

0
42

15 marca na lokalną scenę muzyczną wracają Sochaczewskie Spotkania z Chopinem, czyli cykl koncertów przypominających życie i twórczość największego polskiego kompozytora. Nowy sezon zainauguruje wydarzenie pod hasłem „Chopin w podróży, Chopin stęskniony”.

W sali balowej Hotelu Chopin w Sochaczewie wystąpią Piotr Machalica i Krzysztof Książek. Znany aktor Piotr Machalica odczyta wybrane listy Chopina, skierowane do rodziny i przyjaciół, ukazujące krótką historię podróży kompozytora, fascynacje mające wpływ na jego życie i twórczość oraz podkreślające tęsknotę za Polską i rodziną. Z kolei w wykonaniu Krzysztofa Książka, uczestnika XVII  Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie, usłyszymy Mazurki z op. 7, Scherzo h-moll, op. 20,  Balladę g-moll op. 23, Balladę F-dur op. 35, Preludium cis-moll op. 45 i Nokturn fis-moll op. 48 nr 2 Fryderyka Chopina.

 

koncert „Chopin w podróży, Chopin stęskniony”

15 marca, godz. 19.00

sala balowa hotelu Chopin Spa&Wellness

WSTĘP WOLNY

 

Głównym organizatorem „Spotkań…” jest burmistrz miasta Piotr Osiecki, a partnerami przedsięwzięcia hotel Chopin Spa&Wellness, Narodowy Instytut F. Chopina, Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie, starostwo powiatowe i Sochaczewskie Centrum Kultury.