Płatny parking przy szpitalu

1
38

41957

Od 6 października przed Szpitalem Powiatowym w Sochaczewie utworzono płatny parking. Wzbudziło to niemałe zaskoczenie wśród mieszkańców miasta korzystających z usług placówki.

Decyzję o powstaniu płatnego parkingu podjęła Rada Społeczna Zespołu Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. W oficjalnie wydanym komunikacie argumentowane jest to „ciągłymi problemami, z którymi borykał się szpital w związku z uszkadzaniem samochodów czy też kradzieżami kołpaków, lusterek czy kół”. Zważywszy jednak na zapisy w regulaminie korzystania z parkingu, widniejącym na tablicy przed budką poboru opłat, gdzie jeden z jego punktów mówi, że firma dozorująca nie odpowiada za uszkodzenia znajdujących się na nim pojazdów, takie uzasadnienie wydaje się wątpliwe.

Dzierżawcą terenu parkingu, pobierającym opłaty za jego użytkowanie, jest łódzka firma „Pol-Park Elżbieta Żabicka”. Kierowcy przejeżdżający przez bramkę zobowiązani są do pobrania biletu parkingowego. Pierwsze 15 minut jest bezpłatne. Pozwala to na przywiezienie i pozostawienie chorej osoby przed szpitalem. Przekroczenie tego czasu wiąże się już z naliczeniem opłaty w wysokości 2,50 zł za godzinę. Czyli przykładowo pacjent, który przyjedzie do szpitala samochodem i spędzi w nim ponad trzy godziny, zapłaci przy wyjeździe 10 zł. Opłaty pobierane są siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Czym jest to uzasadnione? O to oraz inne kwestie związane z funkcjonowaniem płatnego parkingu pytaliśmy administrację szpitala, lecz nie uzyskaliśmy w tej sprawie żadnych odpowiedzi.

Dodać trzeba, że za miejsca postojowe płacą tak naprawdę tylko te osoby, które są słabo zorientowane w topografii terenów wokół szpitala. Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia, w ciągu dnia, bez żadnych przeszkód można było wjechać, zaparkować i wyjechać z parkingu (sami to sprawdziliśmy) ulicą osiedlową przebiegającą od strony stacji dializ, mieszczącej się za budynkiem szpitala, omijając tym sposobem szlaban i nie uiszczając opłaty na bramce.

Maciej Frankowski

Tygodnik „Ziemia Sochaczewska”

1 KOMENTARZ

  1. Kolejny przekręt, ktoś się tym powinien zainteresować i osoby odpowiedzialne za to powinny ponieść konsekwencje. Skoro i tak szpitale są utrzymywane z naszych podatków to chyba jakieś nieporozumienie.

Comments are closed.