Płonęły samochody

Honda Accord w Plecewicach

18 stycznia, o godzinie 22:36, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Plecewicach (gmina Brochów). Do zdarzenia zadysponowany został ciężki zastęp gaśniczy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Smolanej.

Po dojeździe stwierdzono, że pożarem w całości objęty jest samochód osobowy marki Honda Accord. W pojeździe ani w jego pobliżu nie stwierdzono obecności żadnych osób.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu auta jednym prądem gaśniczym wody w natarciu.

Akcję gaśniczą prowadzoną przez 3 strażaków PSP i 3 strażaków OSP zakończono o godzinie 23:26.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Wólka Smolana

.

Seat Ibiza w Brochowie

20 stycznia, o godzinie 12:05, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego zaparkowanego przy bazylice w Brochowie (gmina Brochów). Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brochowie.

Po dojeździe stwierdzono, że pożarem w całości objęty jest samochód osobowy marki Seat Ibiza. Na miejscu obecny był właściciel pojazdu oraz patrol policji.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu.

Akcję gaśniczą prowadzoną przez 4 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 12:39.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Brochów